ՀՀ-ում երկրաշարժ է գրանցվել. ԱԻՆ-ը մանրամասներ է ներկայացնում
ԵՐԵՎԱՆ, 18 ՀՈՒՆՎԱՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ԱԻՆ Սեյսմիկ պաշտպանության տարածքային ծառայության սեյսմոլոգիական ցանցի կողմից հունվարի 18-ին՝ տեղական ժամանակով ժամը 08:20-ին (Գրինվիչի ժամանակով ժամը` 04:20-ին) գրանցվել է հյուսիսային լայնության 40.930 և արևելյան երկայնության 44.030 աշխարհագրական կոորդինատներով Հայաստան՝ Աշոցք գյուղից 19 կմ հարավ-արևելք, օջախի 10 կմ խորությամբ, 2.4 մագնիտուդով երկրաշարժ:
«Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ, ՀՀ ԱԻՆ-ը տեղեկացնում է, որ էպիկենտրոնային գոտում ստորգետնյա ցնցման ուժգնությունը կազմել է 3 բալ: Երկրաշարժը զգացվել է Շիրակի մարզի Գյումրի քաղաքում և Ձորաշեն գյուղում:
ԱԻՆ-ի մեկ այլ հաղորդագրության համաձայն, հունվարի 18-ին, տեղական ժամանակով ժամը 05:28-ին (Գրինվիչի ժամանակով ժամը` 01:28-ին) ԱԻՆ Սեյսմիկ պաշտպանության տարածքային ծառայության սեյսմոլոգիական ցանցի կողմից գրանցվել է հյուսիսային լայնության 40.950 և արևելյան երկայնության 43.990 աշխարհագրական կոորդինատներով Հայաստան՝ Աշոցք գյուղից 10 կմ հարավ-արևելք, օջախի 10 կմ խորությամբ, 3.6 մագնիտուդով երկրաշարժ:
Էպիկենտրոնային գոտում ստորգետնյա ցնցման ուժգնությունը կազմել է 4-5 բալ:
Երկրաշարժը զգացվել է Լոռու մարզի Սպիտակ քաղաքում, Հարթագյուղ (Ղալթախչի) և Շիրակամուտ բնակավայրերում, Շիրակի մարզի Գյումրի քաղաքում, ինչպես նաև Ջաջուռ և Աշոցք գյուղերում:

В Армении зарегистрировано землетрясение — МЧС сообщает подробности
Сейсмическая сеть Министерства по чрезвычайным ситуациям РА 18 января, 08:20 по местному времени (04:20 по Гринвичу) зарегистрировала землетрясение с координатами 40''93''с.ш. и 44''03''в. д. в 19 км к югу от села Ашоцк. Очаг  глубиной 10 км, толчки силой 2,4 балла.
Как  передает Арменпресс, МЧС Армении сообщает, что сила толчков  в эпицентре составила 3 балла. Землетрясение ощущалось в городе Гюмри и селе ДзорашенШиракской  области.
Согласно другому сообщению МЧС, 18 января в 05:28 по местному времени (01:28 по Гринвичу) сейсмическая сеть МЧС  зафиксировала  толчки  с координатами 40''95''с.ш. и 43'' 99'' в. д. в 10 км к юго-востоку от села Ашоцк,  глубиной 10 км,  магнитудой 3,6.
Сила толчков  в эпицентре составила 4-5 баллов.
Землетрясение ощущалось в городе Спитак, в Лорийскойобласти, в поселках Артагюх (Галтахчи) и Ширакамут, в городе Гюмри, в Ширакскойобласти, а также в селах Джаджур и Ашоцк.