Նաղդալյանն արձագանքել է ՀՀ և Ադրբեջանի ԱԳ նախարարների հանդիպման մասին Մամեդյարովի հայտարարությանը
ԵՐԵՎԱՆ, 17 ՀՈՒՆՎԱՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հայաստանի Հանրապետության Արտաքին գործերի նախարարությունը շարունակում է կիրառել Հայաստանի և Ադրբեջանի արտաքին գործերի նախարարների հանդիպումների համաժամանակյա հանրայնացման պրակտիկան: «Արմենպրես»-ին այս մասին հայտնեց ՀՀ արտաքին գերատեսչության մամուլի խոսնակ Աննա Նաղդալյանը՝ անդրադառնալով Ադրբեջանի արտգործնախարար Էլմար Մամեդյարովի այն հայտարարությանը, թե Ադրբեջանի և Հայաստանի արտգործնախարարները մինչև հունվարի վերջ ևս մեկ հանդիպում կանցկացնեն:
«ՀՀ ԱԳՆ-ն յուրաքանչյուր հանդիպման մասին տեղեկացնում է ընդունված կարգով՝ ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի համանախագահների միջոցով բոլոր մանրամասների համաձայնեցումից հետո: Մենք շարունակում ենք կիրառել հանդիպումների հանրայնացման այդ պրակտիկան»,- նշեց Նաղդալյանը:
Ադրբեջանի արտգործնախարար Էլմար Մամեդյարովը նշել է,  որ հանդիպման վայրը և ժամանակը  դեռևս հստակեցված չեն։ Նա հայտնել է, որ ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի համանախագահները պնդել են, որպեսզի նման հանդիպում անցկացվի: Արտգործնախարարը հավելել է, որ ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի համանախագահներն այցելելու են տարածաշրջան այս տարվա առաջին եռամսյակում:

YEREVAN, JANUARY 17, ARMENPRESS. Armenia’s foreign ministry continues the practice of announcing the meetings of the Armenian and Azerbaijani foreign ministers at the same time, MFA spokesperson Anna Naghdalyan told Armenpress, commenting on the statement of Azerbaijani FM Elmar Mammadyarov who said that he and the Armenian FM will hold another meeting by the end of January.
“The Armenian foreign ministry informs about every meeting according to an accepted procedure, after reaching an agreement on all details via the OSCE Minsk Group Co-Chairs. We continue this practice of publicizing the meetings”, she said.
The Azerbaijani foreign minister in his announcement stated that the meeting date and location are not clarified yet. He said that the OSCE Minsk Group Co-Chairs insisted to hold such a meeting. Mammadyarov also added that the OSCE Minsk Group Co-Chairs will visit the region in the first quarter of 2020.