Քոչարյանի և մյուսների գործով դատական նիստը հետաձգվեց` պաշտպանի բացակայության պատճառով
ԵՐԵՎԱՆ, 14 ՀՈՒՆՎԱՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ՀՀ երկրորդ նախագահ Ռոբերտ Քոչարյանի և մյուս նախկին պաշտոնյաների գործով հունվարի 14-ի դատական նիստը հետաձգվել է:
Ինչպես տեղեկացնում է «Արմենպրես»-ը, նիստը հետաձգվել է Յուրի Խաչատուրովի պաշտպան Միհրան Պողոսյանի բացակայության պատճառով:
Միհրան Պողոսյանը չի ներկայացել նիստին՝ նախապես տեղեկացնելով այդ մասին նախագահող դատավոր Աննա Դանիբեկյանին։
Իր դիմումի մեջ նա նշել է, որ դատարանն անտեսում է նիստի ընթացքում պաշտպանների հասցեին հնչող վիրավորական արտահայտություններն ու սպառնալիքները, ինչպես նաև խտրական վերաբերմունք է դրսևորում դատավարության մասնակիցների նկատմամբ:
Դատավոր Աննա Դանիբեկյանի խոսքով՝ դատարանը, ուսումնասիրելով նախորդ նիստի տեսագրությունը, գտել է, որ պաշտպանների նկատմամբ որևէ սպառնալիք չի հնչել:

Судебное заседание по делу Кочаряна и остальных отложено из-за отсутствия защитника
Судебное заседание по делу второго президента Армении Роберта Кочаряна и других бывших чиновников отложено.
Как сообщает Арменпресс, заседание отложено из-за отсутствия защитника Юрия Хачатурова Миграна Погосяна.
Мигран Погосян не явился на заседание, заранее уведомив об этом председательствующую судью Анну Данибекян.
В своем заявлении он отметил, что суд игнорирует оскорбительные высказывания и угрозы в адрес защитников в ходе заседания, а также проявляет дискриминационное отношение к участникам судебного процесса.
По словам судьи Анны Данибекян, суд, изучив видеозапись предыдущего заседания, обнаружил, что никаких угроз в отношении защитников не звучало.