Բակո Սահակյանը մասնակցել է Քաշաթաղի շրջանային բուժմիավորման նորակառույց շենքի բացմանը
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 16 ԴԵԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Արցախի Հանրապետության նախագահ Բակո Սահակյանը դեկտեմբերի 16-ին Բերձոր քաղաքում մասնակցել է Արցախ Բունիաթյանի անվան Քաշաթաղի շրջանային բուժմիավորման նորակառույց շենքի բացման հանդիսավոր արարողությանը: «Արմենպրես»-ին այս մասին հայտնեցին Արցախի Հանրապետության նախագահի աշխատակազմի տեղեկատվության գլխավոր վարչությունից:
Երկրի ղեկավարը նշել է, որ շրջաններում առողջապահական ժամանակակից ցանցի ընդլայնումն ու արդիականացումը պետության սոցիալ-տնտեսական կարեւոր առաջադրանքներից է, եւ այս ուղղությամբ աշխատանքները լինելու են հետեւողական:
Նույն օրը հիվանդանոցի բակում բացվել է ԼՂՀ վաստակավոր բժիշկ Ա. Բունիաթյանի կիսանդրին: Նախագահ Սահակյանը բարձր է գնահատել անվանի բժշկի ներդրումը Քաշաթաղի շրջանի զարգացման գործում՝ նշելով, որ նրա հիշատակը վառ կմնա սերունդների հիշողության մեջ:

President of Artsakh attends opening ceremony of new building of Kashatagh Regional Medical Center
YEREVAN, DECEMBER 16, ARMENPRESS. Artsakh Republic President Bako Sahakyan on December 16 participated in the ceremony of opening a new building of the Kashatagh Regional Medical Center after Artsakh Bouniatyan in the town of Berdzor, the President’s Office told Armenpress.
The Head of the State noted that expansion and modernization of the contemporary healthcare network in the regions was among the significant socioeconomic tasks set before the state and the activities in this direction would be of a consistent nature.
On the same day the bust of NKR Honored physician Artsakh Bouniatyan was unveiled in the hospital's yard. President Sahakyan underscored the contribution of the prominent physician to the development of the Kashatagh Region noting that his memory would remain bright in the mind of the generations to come.