Սերգեյ Լավրովն ու Տիգրան Սարգսյանը մտքեր են փոխանակել ԵԱՏՄ-ի միջազգային օրակարգի վերաբերյալ
ԵՐԵՎԱՆ, 10 ԴԵԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Ռուսաստանի Դաշնության արտաքին գործերի նախարար Սերգեյ  Լավրովը դեկտեմբերի 10-ին ընդունել է Եվրասիական տնտեսական հանձնաժողովի Կոլեգիայի նախագահ Տիգրան Սարգսյանին:
Ինչպես հաղորդում է «Արմենպրես»-ը՝ վկայակոչելով Ռուսաստանի արտաքին գործերի նախարարությանը, զրույցի ժամանակ հիմնական ուշադրությունը սևեռվել է Եվրասիական տնտեսական միության (ԵԱՏՄ) մարմիններում 2018 թվականին Ռուսաստանի նախագահության արդյունքների ամփոփմանը:
Հանդիպման ժամանակ տեղի է ունեցել նաև մտքերի փոխանակում ԵԱՏՄ-ի միջազգային օրակարգի վերաբերյալ:
Հանդիպման մասնակիցները արձանագրել են Եվրասիական տնտեսական միության առաջընթացի զարգացումը, միջազգային ասպարեզում կառույցի հեղինակության բարձրացումը և արտասահմանյան գործընկերների հետաքրքրությունը ԵԱՏՄ-ի  հետ համագործակցության հաստատման մեջ:

Сергей Лавров и Тигран Саркисян обменялись мнениями по международной повестке деятельности ЕАЭС
Министр иностранных дел Российской Федерации Сергей Лавров 10 декабря принял председателя Коллегии Евразийской экономической комиссии Тиграна Саркисяна.
Как сообщает Арменпресс со ссылкой на официальный сайт МИД РФ, в ходе беседы основное внимание было уделено подведению итогов российского председательства в 2018 году в органах Евразийского экономического союза (ЕАЭС), состоялся обстоятельный обмен мнениями по международной повестке деятельности ЕАЭС.
Участники встречи с удовлетворением отметили поступательное развитие Союза, повышение его авторитета на международной арене и растущую заинтересованность зарубежных партнеров в налаживании сотрудничества с ЕАЭС.