Նիկոլ Փաշինյանը նոր փոխնախարարներ է նշանակել
ԵՐԵՎԱՆ, 24 ՄԱՅԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի որոշմամբ ՀՀ Ֆինանսների և Առողջապահության նախարարների նոր տեղակալներ է նշանակել: Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ՀՀ կառավարությունից, վարչապետի որոշմամբ ֆինանսների նախարարի առաջին տեղակալ է նշանակվել Կարեն Բրուտյանը, Ֆինանսների փոխնախարարներ են նշանակվել Կարեն Թամազյանը և Արմեն Հայրապետյանը:
Վարչապետի մյուս որոշումներով Առողջապահության նախարարի տեղակալ է նշանակվել Արսեն Դավթյանը, Սփյուռքի նախարարի տեղակալ՝ Բաբկեն Տեր Գրիգորյանը:
Հովհաննես Ազիզյանն ազատվել է Տնտեսական զարգացման և ներդրումների նախարարի տեղակալի պաշտոնակատարի պաշտոնից՝ իր դիմումի համաձայն։

Решением премьер-министра Армении назначены новые заместители министров
Решением премьер-министра Армении Никола Пашиняна, назначены новые заместители министров финансов и здравоохранения. Как сообщили Арменпресс в Управлении информации и связей с общественностью правительства Армении, Карен Брутян назначен первым заместителем министра финансов, а Карен Тамазян и Армен Айрапетян назначены заместителями министров финансов.
Арсен Давтян назначен заместителем министра здравоохранения, Бабкен Тер-Григорян - заместителем министра диаспоры.
Ованнес Азизян освобожден от должности заместителя министра экономического развития и инвестиций по собственному заявлению.