Պատգամավոր Կարեն Կարապետյանի կարծիքը չի արտահայտում ՀՀԿ խմբակցության տեսակետը. պարզաբանում
ԵՐԵՎԱՆ, 28 ԱՊՐԻԼԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ՀՀ Ազգային ժողովի Հանրապետական խմբակցության պատգամավոր Կարեն Կարապետյանի գրասենյակը պարզաբանում է տարածել՝ նշելով, որ վերջին հարցազրույցում ձևակերպած կարծիքները արտահայտում են զուտ պատգամավորի անձնական, այլ ոչ ՀՀԿ խմբակցության տեսակետները:
Ինչպես հաղորդում է «Արմենպրես»-ը, այս առնչությամբ պարզաբանմամբ է հանդես եկել նաև ՀՀԿ խմբակցության ղեկավար Վահրամ Բաղդասարյանը՝ շեշտելով, որ դա Կարեն Կարապետյանի մասնավոր կարծիքն է, որը չի արտահայտում խմբակցության տեսակետը: «Մենք հարգում ենք յուրաքանչյուր մասնավոր կարծիք»,- ասել է Բաղդասարյանը:
Ավելի վաղ տված հարցազրույցում Կարեն Կարապետյանը կարծիք էր հայտնել, որ մայիսի 1-ին կայանալիք վերչապետի ընտրություններում ճիշտ չի լինի եթե ՀՀԿ հանդես գա սեփական թեկնածուով: Միաժամանակ պատգամավորը շեշտել էր, որ վարչապետի պաշտոնակատար Կարեն Կարապետյանին համարում է խելացի մարդ, ում համար «իշխանությունն ինքնանպատակ չի եղել և չի լինի»:

Мнение депутата Карена Карапетяна не отражает позицию фракции РПА – разъяснение
Офис депутата фракции Республиканской партии в  НС РА  Карена  Карапетяна распространило разъяснение о том, что  мнения, выраженные в  последнем интервью, отражают исключительно личное  мнение депутата, но не  позицию фракции РПА.
Как  передает Арменпресс, в этой  связи глава фракции Ваграм Багдасарян выступил с соответствующим разъяснением, подчеркнув, что это лишь частное  мнение  Карапетяна, которое  не  отражает позицию фракции. «Мы уважаем любое частное  мнение», - сказал Багдасарян.
Ранее  депутат фракции Республиканской партии в  НС РА  Карен Карапетян в интервью отметил, что будет   неправильным, если на предстоящих 1  мая выборах премьер-министра Республиканская партия  выдвинет своего кандидата. В то же время он отметил, что считает  и.о. премьера  Карена Карапетяна человеком умным,  для  которого «власть не была и не  будет самоцелью».