Երևանում դեպի Հանրապետության հրապարակ տանող որոշ ճանապարհներ փակ կլինեն
ԵՐԵՎԱՆ, 18 ԴԵԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Երևանի քաղաքապետարանից հայտնում են որ, դեկտեմբերի 18-ին՝ ժամը 20:00-ից 21:30-ը կդադարեցվի երթևեկությունը Տիգրան Մեծի պողոտայից և Նալբանդյան փողոցից դեպի Հանրապետության հրապարակ ընկած ճանապարհահատվածները: Այս մասին «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին Երևանի քաղաքապետարանի տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի վարչությունից:
«Հարգելի համաքաղաքացիներ,
մայրաքաղաքի տոնական լույսերի միացման միջոցառման փորձի իրականացման նպատակով ս.թ. դեկտեմբերի 18-ին՝ ժամը 20:00-ից 21:30-ը ավտոտրանսպորտային երթևեկի համար փակ կլինի Տիգրան Մեծի պողոտայից և Նալբանդյան փողոցից դեպի Հանրապետության հրապարակ տանող ճանապարհահատվածները:
Վերոնշյալ ճանապարհահատվածներով իրականացվող հասարակական տրանսպորտի աշխատանքը կապահովվի շրջանցիկ ճանապարհներով:
Պատճառվող ժամանակավոր անհարմարությունների համար հայցում ենք ձեր ներողամտությունը»,- ասվում է քաղաքապետարանի հաղորդագրության մեջ:

Некоторые дороги, ведущие в Ереване к площади Ресублики, будут перекрыты
Некоторые дороги, ведущие в Ереване к площади Ресублики, будут перекрыты. 18-го декабря с 20:00 до 21:30 будет прекращено движение транспорта на участках от проспекта Тигран-Меца и улицы Налбандян до площади Республики.Об этом «Арменпресс» сообщили в управлении по информации и связям с общественностью мэрии Еревана.
В сообщении сказано:
«Уважаемые сограждане,
Для проведения репетиции церемонии включения праздничной иллюминации столицы, 18-го декабря с 20:00 до 21:30 будет прекращено движение транспорта на участках от проспекта Тигран-Меца и улицы Налбандян до площади Республики.
Исходя из вышеизложенного, работа общественного транспорта будет организована по объездным маршрутам.