Չինական ընկերությունը հետաքրքրված է ճանապարհաշինական ծրագրերով
ԵՐԵՎԱՆ, 13 ԴԵԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ՀՀ տրանսպորտի, կապի և տեղեկատվական տեխնոլոգիաների նախարար Վահան Մարտիրոսյանն ընդունեց չինական «Avik» շինարարական ընկերության ներկայացուցիչներին։
Ինչպես«Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ՀՀ տրանսպորտի, կապի և տեղեկատվական տեխնոլոգիաների նախարարության լրատվական ծառայությունից, «Avik» ընկերությունը, որն մասնագիտացած է առավելապես ճանապարհաշինության և ենթակառուցվածքների նախագծման աշխատանքներում, ցանկություն ունի մասնակցելու առաջիկայում Հայաստանում նախատեսվող ճանապարհաշինական ծրագրերին:
Ընկերության ներկայացուցիչները նախարարին տեսահոլովակով ներկայացրին Հայաստանի Հանրապետությունում ճանապարհային ցանցի բարելավման և զարգացման իրենց ծրագիրը, որում հաշվի էին առնված մեր երկրի ռելիեֆային, սեյսմիկ և կլիմայական առանձնահատկությունները։
Հանդիպման ընթացքում քննարկվեցին ճանապարհաշինական մի շարք ծրագրերի մանրամասներ։
Պայմանավորվածություն ձեռք բերվեց առավել մանրամասն ուսումնասիրել հետագա համագործակցության հնարավորությունները:

Chinese company interested in road construction projects in Armenia
YEREVAN, DECEMBER 13, ARMENPRESS. Vahan Martirosyan, Minister of Transport, Communication and Information Technologies of Armenia, received the representatives of Chinese “Avik” construction company.
As ARMENPRESS was informed from the Ministry of Transport, Communication and Information Technologies of Armenia, the company “Avik”, specialized mostly in road-construction and infrastructural design works intends to participate in the road-construction programs envisaged in Armenia in the near future.
The representatives of the company presented their program on improving and developing the road networks of the republic of Armenia to the Minister, where the relief, in which the country's relief, seismic and climatic peculiarities were taken into consideration.