ՀՀԿ-ն գոհ է վարչապետ Կարեն Կարապետյանի գլխավորած կառավարության աշխատանքից
ԵՐԵՎԱՆ, 15 ՆՈՅԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հայաստանի Հանրապետության կուսակցությունը լիարժեք սատարում է վարչապետ Կարեն Կարապետյանի կառավարությանը: Ազգային ժողովում լրագրողների հետ զրույցում այս մասին ասաց Հայաստանի Ազգային ժողովի փոխնախագահ Էդուարդ Շարմազանովը՝ անդրադառնալով դիտարկմանը, թե «Ծառուկյան» խմբակցության պատգամավորները սկսել են քննադատել Կարեն Կարապետյանին և նրա ղեկավարած կառավարության գործունեությունը: «Ես չեմ կարող ասել, թե ինչի համար են նրանք քննադատում կառավարությանը, դա հարցրեք «Ծառուկյան» դաշինքի իմ գործընկերներին: Սակայն ես չեմ էլ զարմանում, նրանք ընդդիմություն են, իսկ ընդդիմության գործը քննադատելն է: Մենք սատարում ենք վարչապետ Կարապետյանին և նրա գլխավորած կառավարությանը»,- «Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ՝ ասաց նա:
Շարմազանովն ընդգծեց, որ ՀՀ 2018թ. պետական բյուջեի նախագիծը և ընդհանրապես կառավարության քաղաքականությունը միտված են մեր երկրում առկա խնդիրների լուծմանը, իսկ թե որքանով դրանք կլինեն արդյունավետ կամ ոչ արդյունավետ, ցույց կտա ժամանակը:
Նրա խոսքով՝ կառավարության գործունեության համար պատասխանատու են քաղաքական մեծամասնություն կազմող ՀՀԿ-ն և նրա կոալիցիոն գործընկեր ՀՅԴ-ն: «Եթե կառավարությունը հաջողի, կհաջողի նաև քաղաքական իշխող կոալիցիան, իսկ եթե, Աստված ոչ անի, ձախողվի կառավարությունը, կձախողվի նաև կոալիցիան»,- ընդգծեց ԱԺ փոխնախագահը:
Շարմազանովը բացառեց, որ գործող կառավարությունը կարող է ժամանակից շուտ հրաժարական տալ՝ ընդգծելով, որ ՀՀԿ-ն գոհ է վարչապետ Կարեն Կարապետյանի գլխավորած կառավարության աշխատանքից:

YEREVAN, NOVEMBER 15, ARMENPRESS. The Republican Party of Armenia supports the government of Prime Minister Karen Karapetyan, Vice Speaker of Parliament Eduard Sharmazanov said, commenting on a reporter’s questions that the Tsarukyan faction MPs began to criticize Karen Karapetyan and the activities of his government.
“I can’t say for what they are criticizing the government, ask my partners from the Tsarukyan bloc about this. However I’m not even surprised, they are the opposition, and the opposition’s job is to criticize. We support Prime Minister Karapetyan and his government”, he said.
Sharmazanov stressed that the 2018 state budget draft and overall the government’s policy are aimed at solving the existing problems in the country, and time will show to what extent these will be effective or not.
According to him, the political majority – the Republican Party, and its coalition partner ARF are responsible for the government’s activities.
Sharmazanov ruled out an early resignation of the current government, stressing that the ruling party is pleased with PM Karen Karapetyan’s government.