Հայաստանում հունվարի 1-ից շրջանառությունից դուրս են բերվում աշխատանքային գրքույկները
ԵՐԵՎԱՆ, 14 ԴԵԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հայաստանում 2017 թվականի հունվարի 1-ից շրջանառությունից դուրս են բերվում աշխատանքային գրքույկները: Ինչպես «Արմենպրես»-ի մամուլի սրահում հրավիրված ասուլիսում նշեց ՀՀ սոցիալական ապահովության պետական ծառայության պետի տեղակալ Սմբատ Սաիյանը, գործատուներն այդ աշխատանքային գրքույկները պետք է ներկայացնեն համապատասխան լիազոր մարմին:
«Այդ լիազոր մարմինը պետք է բոլոր աշխատանքային գրքույկները սկանավորի ներառի տեղեկատվական համակարգ: Լիազոր մարմին է սահմանված Սոցիալական ապահովության պետական ծառայությունը: Եթե մենք պատկերացնում ենք, թե ինչ ծավալների մասին է խոսքը, ապա ակնհայտ է, որ սա բավական լուրջ ծանրաբեռնվածություն է լինելու ծառայության վրա»,-ասաց Սմբատ Սաիյանը:

Employment record books to become obsolete in Armenia starting January 1
YEREVAN, DECEMBER 14, ARMENPRESS. The employment record books will be put out of circulation in Armenia from January 1, 2017.
Smbat Saiyan – deputy head of the state social security service told a press conference in ARMENPRESS employers must hand over the record books to a corresponding authorized agency.
“The authorized agency must scan all employment record books into a information system. The authorized agency is the state social security service. If we imagine the volumes of the work, then it is obvious it is going to be a serious workload for the service”, he said.