Հայաստանում հունվարի 1-ից շրջանառությունից դուրս են բերվում աշխատանքային գրքույկները
ԵՐԵՎԱՆ, 14 ԴԵԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հայաստանում 2017 թվականի հունվարի 1-ից շրջանառությունից դուրս են բերվում աշխատանքային գրքույկները: Ինչպես «Արմենպրես»-ի մամուլի սրահում հրավիրված ասուլիսում նշեց ՀՀ սոցիալական ապահովության պետական ծառայության պետի տեղակալ Սմբատ Սաիյանը, գործատուներն այդ աշխատանքային գրքույկները պետք է ներկայացնեն համապատասխան լիազոր մարմին:
«Այդ լիազոր մարմինը պետք է բոլոր աշխատանքային գրքույկները սկանավորի ներառի տեղեկատվական համակարգ: Լիազոր մարմին է սահմանված Սոցիալական ապահովության պետական ծառայությունը: Եթե մենք պատկերացնում ենք, թե ինչ ծավալների մասին է խոսքը, ապա ակնհայտ է, որ սա բավական լուրջ ծանրաբեռնվածություն է լինելու ծառայության վրա»,-ասաց Սմբատ Սաիյանը:

С 1-го января в Армении выводятся из обращения трудовые книжки
С 1-го января 2017 года в Армении выводятся из обращения трудовые книжки. Как передает «Арменпресс», об этом на пресс-конференции сказал замначальника Госслужбы по соцобеспечению Армении Смбат Саиян; с его слов, работодатели должны будут сдать трудовые книжки в соответствующие отделы полномочных структур.
«Полномочные органы должны будут просканировать все трудовые книжки и включить их в информационную базу данных. Полномочным органом является Госслужба по соцобеспечению Армении. Это будет довольно большой нагрузкой на сотрудников службы»,- сказал замначальника Госслужбы по соцобеспечению Армении Смбат Саиян.