Ադրբեջանը ԼՂ շփման գծում ՌՊԳ-7 տիպի նռնականետ է կիրառել
ԵՐԵՎԱՆ, 23 ՀՈՒՆԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Ղարաբաղա-ադրբեջանական շփման գծում ադրբեջանական կողմն անցնող գիշեր կիրառել է ՌՊԳ-7 տիպի նռնականետ (1 արկ): Այս մասին «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ԼՂՀ ՊՆ մամուլի ծառայությունից:
ԼՂՀ ՊՆ հայտարարության մեջ ասվում է. «Հունիսի 22-ի լույս 23-ի գիշերը ղարաբաղա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծում պահպանվել է հարաբերական հանգիստ իրադրություն: Հակառակորդը հրադադարի ռեժիմը հիմնականում խախտել է հրաձգային զինատեսակներից` արևելյան ուղղությամբ կիրառելով նաև ՌՊԳ-7 տիպի նռնականետ (1 արկ):
ՊԲ առաջապահ զորամասերը տիրապետում են օպերատիվ-մարտավարական իրադրությանը և շարունակում վստահորեն իրականացնել մարտական հերթապահություն»:

YEREVAN, JUNE 23, ARMENPRESS. The Defense Ministry of Nagorno Karabakh says overnight June 22-23 Azerbaijan fired RPG-7 grenade launcher (1 grenade) in the Nagorno Karabakh-Azerbaijani contact line.
The Ministry’s announcement reads: “Overnight June 22-23 relative calm was maintained in Nagorno Karabakh-Azerbaijan line of contact.
The Azerbaijani side violated the ceasefire regime by firing mainly small arms and RPG-7 grenade launcher (1 grenade) in the eastern direction of the contact line.
The Defense Army forces are in control of the situation and continue confidently fulfilling their military tasks”.