Բակո Սահակյան երախտագիտություն է հայտնել ողջ հայ ժողովրդին Արցախին սատար կանգնելու համար
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 27 ՄԱՅԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Արցախի Հանրապետության Նախագահ Բակո Սահակյանը մայիսի 27-ին Երեւան քաղաքում մասնակցել է «Հայաստան» համահայկական հիմնադրամի հոգաբարձուների խորհրդի նիստին:
Նախագահ Սահակյանն Արցախի ժողովրդի եւ իր անունից խորին երախտագիտություն է հայտնել ողջ հայ ժողովրդին, Մայր Հայաստանին եւ Սփյուռքին՝ Հայաստանի Հանրապետության Նախագահի գլխավորությամբ, Ադրբեջանի կողմից սանձազերծված պատերազմի ծանր օրերին Արցախի Հանրապետությանը սատար կանգնելու համար:
Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին Արցախի Հանրապետության նախագահի աշխատակազմի տեղեկատվության գլխավոր վարչությունից, Բակո Սահակյանն ընդգծել է, որ հայ ազգն ունի յուրահատուկ մի ունակություն՝ համախմբվել ճակատագրական պահերին եւ լուծում տալ համազգային կարեւորագույն խնդիրներին:
Նախագահն առաջարկել է «Հեռուստամարաթոն-2016»-ի ծրագրում ներառել Արցախի՝ ապրիլյան պատերազմից տուժած բնակավայրերի վերականգնումը: Առաջարկն ընդունվել է եւ ընդգրկվել 2016թ. հեռուստամարաթոնի ծրագրի մեջ:

President of Nagorno Karabakh participates in “Hayastan” All Armenian Fund Board of Trustees session
President of Nagorno Karabakh participates in “Hayastan” All Armenian Fund Board of Trustees
YEREVAN, MAY 27, ARMENPRESS. President of Nagorno Karabakh Bako Sahakyan took part in the session of the “Hayastan” All-Armenian Fund’s Board of Trustees held in the city of Yerevan on May 27.
On behalf of the people of Nagorno Karabakh, President Sahakyan expressed gratitude to all Armenians, Armenia and the Diaspora, President of the Republic of Armenia Serzh Sargsyan for support to the Nagorno Karabakh Republic during the harsh days of the war unleashed by Azerbaijan.
Bako Sahakyan emphasized that the Armenian nation has a unique ability to consolidate in fatal hours and solve national issues of national significance. The President proposed to include the reconstruction of the settlements having suffered as the result of the April war into the program of the “Telethon-2016”. The proposal was approved and included.