Ադրբեջանը ԼՂ շփման գծում դիպուկահար հրացաններ է կիրառել
ԵՐԵՎԱՆ, 27 ՄԱՅԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Ադրբեջանը Լեռնային Ղարաբաղի շփման գծում անցնող գիշեր կրակի դադարեցման պայմանավորվածությունը հիմնականում խախտել է տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից` որոշ ուղղություններում օգտագործելով նաև դիպուկահար հրացաններ: Այս մասին «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ԼՂՀ ՊՆ մամուլի ծառայությունից:
ԼՂՀ ՊՆ հայտարարության մեջ նշվում է. «Մայիսի 26-ի լույս 27-ի գիշերը ղարաբաղա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծում իրադրությունը մնացել է հանգիստ:
Հակառակորդը կրակի դադարեցման պայմանավորվածությունը հիմնականում խախտել է տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից` որոշ ուղղություններում օգտագործելով նաև դիպուկահար հրացաններ:
ՊԲ առաջապահ զորամասերը պահպանել են կրակի դադարեցման պայմանավորվածությունը և շարունակել վստահորեն իրականացնել մարտական հերթապահություն»:

Azerbaijan fires sniper rifles in Nagorno Karabakh line of contact
YEREVAN, MAY 27, ARMENPRESS. The NKR Defense Ministry informs that overnight May 26-27 the Azerbaijani side violated the ceasefire agreement by firing various caliber weapons and sniper rifles at several parts of the Nagorno Karabakh line of contact.
The NKR Defense Ministry’s announcement reads: “Overnight May 26-27 the situation remained the same in the line of contact between the Karabakh-Azerbaijani opposing forces.
The Azerbaijani side violated the ceasefire agreement by firing various caliber weapons and sniper rifles at several directions of the contact line.
The Defense Army forces followed the ceasefire agreement and continued confidently carrying out their military duties”.