Հայ զինծառայողի մարմինը հայկական կողմին է հանձնվելու ապրիլի 20-ին
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 19 ԱՊՐԻԼԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Ադրբեջանական կողմն ապրիլի 20-ին` ժամը 15:00-ին, հայկական կողմին կհանձնի ապրիլի սկզբին Ադրբեջանի կողմից սանձազերծած ռազմական գործողությունների հետևանքով զոհված զինծառայողի մարմինը: «Արմենպրես»-ի հետ զրույցում այդ մասին նշեց ԼՂՀ գերիների, պատանդների ու անհայտ կորածների հարցերով պետական հանձնաժողովի նախագահ Վիկտոր Քոչարյանը` ավելացնելով, որ մոտակա րոպեներին հանդիպելու է  Կամիր Խաչի միջազգային կազմակերպության ներկայացուցիչներին, որպեսզի քննարկի մարմնի ընդունման հարցը:
Միաժամանակ, Քոչարյանն ասաց, որ չի կարող նշել` արդյո՞ք ադրբեջանական կողմի մոտ անհետ կորած համարվող Արգիշտի Գաբոյանի մարմինն է: «Ինքնությունը պարզվելու է դատաբժշկական փորձաքննության արդյունքում»,- ասաց նա:

Body of Armenian soldier to be transferred to Armenian side on April 20
YEREVAN, APRIL 19, ARMENPRESS. The Azerbaijani side will hand the body of Armenian soldier killed as a result of Azerbaijani aggression on April 2-5 to the Armenian side at 15:00, April 20, Head of the NKR State Commission on Prisoners of War, Hostages and Missing Persons Viktor Kocharyan told “Armenpress”, adding that in the coming hours he will meet with ICRC representatives to discuss the issue of the body transfer.
At the same time, Kocharyan said that he cannot state that it is the body of Argishti Gaboyan, who was announced as missing in action. “The body will be identified after a forensic examination”, he said.