Հայ զինծառայողի մարմինը հայկական կողմին է հանձնվելու ապրիլի 20-ին
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 19 ԱՊՐԻԼԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Ադրբեջանական կողմն ապրիլի 20-ին` ժամը 15:00-ին, հայկական կողմին կհանձնի ապրիլի սկզբին Ադրբեջանի կողմից սանձազերծած ռազմական գործողությունների հետևանքով զոհված զինծառայողի մարմինը: «Արմենպրես»-ի հետ զրույցում այդ մասին նշեց ԼՂՀ գերիների, պատանդների ու անհայտ կորածների հարցերով պետական հանձնաժողովի նախագահ Վիկտոր Քոչարյանը` ավելացնելով, որ մոտակա րոպեներին հանդիպելու է  Կամիր Խաչի միջազգային կազմակերպության ներկայացուցիչներին, որպեսզի քննարկի մարմնի ընդունման հարցը:
Միաժամանակ, Քոչարյանն ասաց, որ չի կարող նշել` արդյո՞ք ադրբեջանական կողմի մոտ անհետ կորած համարվող Արգիշտի Գաբոյանի մարմինն է: «Ինքնությունը պարզվելու է դատաբժշկական փորձաքննության արդյունքում»,- ասաց նա:

Тело армянского военнослужащего будет передано армянской стороне 20 апреля
Азербайджанская сторона 20 апреля, в 15:00, передаст армянской стороне тело погибшего в ходе инициированных Азербайджаном военных действий в начале апреля военнослужащего. В беседе с Арменпресс об этом сказал председатель Госкомиссии НКР по вопросам пленных, заложников и пропавших без вести лиц Виктор Кочарян, отметив, что в ближайшие часы встретится с представителями Международного комитета Красного Креста, чтобы обсудить данный вопрос.
Вместе с тем Кочарян отметил, что не может сказать, это тело считающегося пропавшим без вести Аргишти Габояна или нет. «Личность будет установлена в результате судмедэкспертизы», - сказал он.