Պուտինը պատասխանել է հարցին` արդյոք կփրկե՞ր խեղդվող Էրդողանին և Պորոշենկոյին
ԵՐԵՎԱՆ, 14 ԱՊՐԻԼԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Ռուսաստանի Դաշնության բնակիչ, 12-ամյա Վարվառա Կուզնեցովան նախագահ Վլադիմիր Պուտինի` արդեն 14-րդ «Ուղիղ գիծ» շփման ժամանակ հարց է ուղել, թե ում կփրկեր նախագահը, եթե Ուկրաինայի նախագահ Պյոտոր Պորոշենկոն կամ Թուրքիայի նախագահ Ռեջեփ Թայիփ Էրդողանը խեղդվելիս լինեին: Ինչպես հաղորդում է «Արմենպրես»,-ը, աղջիկը նշել էր, որ նախորդ տարի նման հարցի ժամանակ Պուտին ասել էր, որ եթե տեսներ խեղդվող Օբամային, ապա կփրկեր նրան:
«Եթե որևէ մեկը որոշել է խեղդվել, ապա նրան փրկելն անհնար կլինի: Սակայն մենք պատրաստ ենք օգնության ձեռք մեկնել ցակացածին, եթե նա դա ցանկանում է»,- ասել է Պուտինը:
Ռուսաստանի նախագահ Վլադիմիր Պուտինը 14-րդ անգամ «Ուղիղ գծով» շփման մեջ է մտել ռուսաստանցիների հետ: ՌԴ ղեկավարին հասցեագրված հարցերի թիվը մեկ շաբաթվա ընթացքում մոտեցել Է 2 միլիոնի: «Ուղիղ գծի» նախապատրաստմանը Պուտինը նվիրել է երկու օր:
Որքան կարող Է տեւել ծրագիրը, չի կանխատեսվում: Ռուսաստանցիների հետ շփման ամենաերկարատեւ սեանսը եղել Է 2013 թվականի «Ուղիղ գիծը». այն ժամանակ նախագահը հարցերին պատասխանել Է 4 ժամ 48 րոպե: Եթե գումարելու լինենք այն ամբողջ ժամանակը, որը Պուտինն անցկացրել Է «Ուղիղ գծերի» ընթացքում ռուսաստանցիների հետ շփվելով, ապա այն կկազմի գրեթե երկու օր՝ ավելի քան 45 ժամ: 2001 թվականին առաջին «Ուղիղ գծի» ընթացքում Պուտինին ուղղվել Էր ամենաքիչ թվով հարցեր՝ 400 հազար: Հետագայում դրանց թիվը շարունակաբար աճել Է՝ առավելագույնին հասնելով 2015 թվականին՝ 3,25 միլիոն:

Putin responds to question whether he would save drowning Erdogan and Poroshenko
YEREVAN, APRIL 14, ARMENPRESS. During 14th “Direct Line” contact a resident of the Russian Federation, 12 years old Varvara Kuznetsova asked a question to the President Vladimir Putin if the President of Ukraine Petro Poroshenko and the President of Turkey were drwoning, whom the Russian President would save. As “Armenpress” reports, the girl mentioned that the previous year Putin responded to question similar like this saying that if he saw drowning Obama, he would save him.
“If someone decided to drown, so it will be impossible to save him. However, we are ready to help everyone if they want it”, Putin said.
Russian President Vladimir Putin is speaking live on the “Direct Line” to Russians for the 14th time. Around 2 million questions were addressed to the President in a week. Putin dedicated 2 days for the preparation works of the “Direct Line”. How long the program will run is uncertain. The longest session of the “Direct Line” was in 2013 where the President answered to the questions in 4 hours 48 minutes.