Վրաստանը Իրանի հետ այցագրային ռեժիմը կչեղարկի փետրվարի 15-ին
ԵՐԵՎԱՆ, 9 ՓԵՏՐՎԱՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Իրանի հետ Վրաստանի անայցագիր ռեժիմը, որը վրացական կողմը ժամանակավորապես դադարեցրել Էր 2013 թվականի հուլիսի 1-ին, ամբողջովին կվերականգնվի փետրվարի 15-ին: Այդ մասին, ինչպես տեղեկացնում Է «Արմենպրես»-ը, հաղորդել Է Վրաստանի ԱԳ նախարարության մամուլի ծառայությունը:
Այցագրերի առաջիկա չեղարկման մասին հայտնի Է դարձել Վրաստանի արտաքին գործերի փոխնախարար Դավիթ Ջալաղանիայի եւ Իրանի դեսպան Աբաս Թալեբի-ֆարի հանդիպման ընթացքում:
Հանդիպմանը վրացական կողմն իրանցի դիվանագետներին պաշտոնապես ծանուցել Է 2016 թվականի փետրվարի 15-ից Իրանի հետ անայցագիր ռեժիմը վերականգնելու Վրաստանի կառավարության որոշման մասին:

Грузия отменит визовый режим с Ираном 15 февраля
Безвизовый режим Грузии с Ираном, временно приостановленный грузинской стороной 1 июля 2013 года, будет полностью восстановлен 15 февраля, сообщили в пресс-службе МИД Грузии.
Об этом стало известно в ходе встречи заместителя министра иностранных дел Грузии Давида Джалагания с послом Ирана Аббасом Талеби-фаром (Abbas Talebi-far).
На встрече грузинская сторона официально оповестила иранских дипломатов о решении правительства Грузии с 15 февраля 2016 года возобновить соглашение "о двусторонней отмене виз для владельцев обычных паспортов между правительствами Грузии и Исламской Республики Иран".
Граждане Ирана смогут находиться в Грузии без визы на протяжении 45 дней с момента прибытия,сообщает Арменпресс со ссылкой на Sputnik.