ՀՀ նախագահի ճկուն քաղաքականության արդյունքում Հայաստանը կարողացել է խուսափել ցնցումներից. Շարմազանով
ՀՀ նախագահի ճկուն քաղաքականության արդյունքում Հայաստանը կարողացել է խուսափել
ցնցումներից. Շարմազանով
ԵՐԵՎԱՆ, 1 ԴԵԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հայաստանի Հանրապետության նախագահի և իշխանությունների վարած իմաստուն արտաքին քաղաքականության արդյունքում Հայաստանը կարողացել է խուսափել բոլոր այն վատ սցենարներից, որոնք կան տարածաշրջանի տարբեր երկրներում: Դեկտեմբերի 1-ին լրագրողների հետ հանդիպմանն այս մասին ասաց ԱԺ փոխնախագահ Էդուարդ Շարմազանովը:
«Ես խնդրում եմ՝ նայեք քարտեզը, տեսեք ինչ է կատարվում Ուկրաինայում, Մերձավոր Արևելքում: Այնպես չէ, որ մանանան վերևից իջել է, ու ամեն ինչ նորմալ է եղել: Այսօրվա աշխարհում թիվ մեկ մարտահրավերը վտանգներին դիմակայելն է: Եվ այդ դիմակայությունը մենք կարողանում ենք կատարել հենց այդ ճիշտ քաղաքականության արդյունքում»,- «Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ՝ մանրամասնեց ԱԺ փոխնախագահը:
Շարմազանովը նկատեց, որ ներկայիս բարդ պայմաններում պետք չէ առաջնորդվել միայն ցանկություններով, այլ հարկավոր է ռեալ գնահատել իրավիճակը: «Ես էլ կցանկանամ, որ տատիկիս թոշակը 20 անգամ բարձրանա, մայրիկիս աշխատավարձը 50 անգամ բարձրանա, հարևանս էլ ինձանից երկու անգամ ավել փող ստանա: Բայց այդպես չի լինում: Դրանք ցանկություններ են: Այսօր մենք ապրում ենք մի աշխարհում, որը լի է խնդիրներով: Ապրում ենք մի աշխարհում, որը լի է վտանգներով,կան բազմաթիվ մարտահրավերներ: Եվ հենց հանրապետության նախագահի ճկուն քաղաքականության արդյունքում Հայաստանի Հանրապետությունն առ այս պահը զերծ է մնացել ցնցումներից և արտաքին մարտահրավերներից»,- եզրափակեց ԱԺ փոխնախագահը:

Armenia remained safe from turmoil due to Armenia President’s flexible policy: Sharmazanov
YEREVAN, DECEMBER 1, ARMENPRESS. Armenia was able to refrain from all the negative scenarios, happening in different countries of the region, thanks to wise policy conducted by the President of the Republic of Armenia and the leadership. Vice President of the National Assembly Eduard Sharmazanov said the aforementioned during the meeting with journalists on December 1.
“I ask you to have a look at the map, look what’s happening in Ukraine, the Middle East and the East. It is not like manna rained down from heaven and everything has been normal.  Today the first and foremost challenge is to resist dangers. And we are able to resist thanks to that correct policy,” “Armenpress” reports, Vice President of the National Assembly specified.
Sharmazanov added that one should not be guided by desires in current complicated conditions; one should take a realistic view of the things.
“I would also like my grandmother’s pension to increase for 20 times, mother’s salary – 50 times and my neghbour to receive money twice as much as I do.  But it is not possible. These are desires.  Today we live in a world with many problems. We live in a world with many dangers, many challenges. And as a result of the flexible policy of the President of the Republic, the Republic of Armenia has remained safe from turmoil and external challenges,” Sharmazanov concluded.