ՀՀ Նախագահը մանկագիր Սուրեն Մուրադյանին շնորհավորել է 85-ամյակի առթիվ
ԵՐԵՎԱՆ, 26 ՆՈՅԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Նախագահ Սերժ Սարգսյանը շնորհավորական հեռագիր է հղել բանաստեղծ, մանկագիր Սուրեն Մուրադյանին՝ ծննդյան 85-րդ տարեդարձի կապակցությամբ: Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ՀՀ նախագահի աշխատակազմի հասարակայնության եւ տեղեկատվության միջոցների հետ կապերի վարչությունից, է ՀՀ Նախագահի շնորհավորական հեռագրում ասված է.
«Դուք ժամանակակից հայ մանկական գրականության անվանի ներկայացուցիչներից եք: Մեծ է Ձեր ավանդը հայ մանկագրության զարգացման գործում: Ձեր ստեղծագործությունների շնորհիվ տասնամյակներ շարունակ կրթվել ու դաստիարակվել են բազում մանուկներ ու պատանիներ:
Շնորհավորելով հոբելյանի առթիվ՝ մաղթում եմ Ձեզ առողջություն, ուժ ու կորով, ստեղծագործական նոր ձեռքբերումներ»:

YEREVAN, NOVEMBER 26, ARMENPRESS. President of the Republic of Armenia Serzh Sargsyan sent a congratulatory message on the 85th birthday of poet, children's book writer Suren Muradyan. As “Armenpress” was informed by the Department of Public Relations and Mass Media of the Office of the President of the Republic of Armenia, the presidential message reads:
“You are one of the renowned representatives of modern children’s literature. Great is your contribution to the development of Armenian children’s literature. For decades numerous children and youngsters have been educated and brought up thanks to your works.
I congratulate you on your jubilee wishing good health, strength and energy, new achievements in your creative work.