Քիմ Քարդաշյանը ներկայացրել է իր հարստանալու պատմությունը
ԵՐԵՎԱՆ, 4 ՀՈՒԼԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Ամերիկահայ հեռուստաաստղ Քիմ Քարդաշյանը պատմել է, թե ինչպես է հարստացել: Ինչպես տեղեկացնում է  «Արմենպրես»-ը, independent.co.uk կայքը գրում է, որ նա զարդարել է Rolling Stone-ից մինչև Vogue ամսագրերի շապիկները, բայց Քիմի վերջին հարցազրույցը շատ տարբեր է մյուսներից:
Իրապատում շոուի աստղը ֆինանսական Market Watch կայքին պատմել է, թե ինչպես է կառուցել իր կայսրությունը, խոսել ներդրումների և խնայելու մասին:
«Նախկինում մտածում էի, որ երբ շատ գումար վաստակեմ, շատ էլ կծախսեմ։ Բայց կատարվեց հակառակը. որքան մեծ գումար էի ստանում, այնքան ավելի շատ էի ցանկանում խնայել: Ես չէի կարծում, որ այդպես կլինի և շատ զարմացած եմ»,- նշել է նա:
Քիմը նշել է, որ դեռ փոքր տարիքում է սկսել գումար աշխատել։ Մի անգամ նա հայրիկից՝ Ռոբերտ Քարդաշյանից,  պարտքով գումար է վերցրել և հինգ զույգ Manolo Blahnik բրենդի կոշիկ գնել՝ յուրաքանչյուրը 750 դոլարով, իսկ հետո յուրաքանչյուրը 2500 դոլարով վաճառել է eBay-ում։
«Ես երջանիկ եմ, որ ծնողներս սովորեցրել են վաստակած գումարը ճիշտ տնօրինել և խնայել։ Ցավոք, նման դասեր դպրոցում չկան, բայց չէ որ դա կարող է օգնել երիտասարդներին, որովհետև շատերը չգիտեն դրա մասին»,- հավելել է Քիմ Քարդաշյանը։

Ким Кардашян рассказала историю своего богатства
Американская телезвезда Ким Кардашян рассказала историю своего богатства. Как сообщает Арменпресс, сайт  independent.co.uk пишет, что она украшала собой   обложки RollingStone  и  Vogue. Однако последнее интервью Ким существенно отличается от предыдущих.
В Испании она рассказала французскому сайту MarketWatch, как создавала свое богатство, о своих инвестициях и сбережениях.
«Раньше я думала, что когда  заработаю много денег, много и буду тратить. Но случилось обратное – чем больше я зарабатывала, тем больше хотела сохранить. Не думала, что такое может быть и была очень удивлена собой», - призналась Кардашян.
Ким отметила, что стала много зарабатывать еще в совсем юном возрасте. Как-то она взяла в долг у отца – Роберта Кардашяна, купила на эти деньги пять пар туфель  бренда  ManoloBlahnik за 750 долларов за пару, а  затем продала за 2500 долларов за пару в сети eBay.
«Я счастлива, что родители научили меня эффективно распоряжаться деньгами. К сожалению, этому не учат в школе, хотя эти знания  могли бы помочь молодым, ибо не все это умеют», - сказала Ким Кардашян.