3D-ով ցուցադրել են Աբխազիան
ԵՐԵՎԱՆ, 3 ՀՈՒԼԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: «Sputnik Աբխազիա» տեղեկատվական պորտալում գործարկվել Է «Վիրտուալ Աբխազիա» նախագիծը, որտեղ ներկայացված են ծանոթ տուրիստական վայրերի համայնապատկերային գնդային լուսանկարները: Առաջին 3D համայնապատկերները թույլ են տալիս «լինել» Սուխումի նավահանգստում, «զբոսնել» առափնյա փողոցում եւ տեսնել Աբխազիայի դրամատիկական թատրոնը, տեղեկացնում Է «Արմենպրես»-ը:
Գնդային համայնապատկերները եզակի հնարավորություն են, տնից դուրս չգալով, լինելու Աբախազիայում կամ ճանապարհորդություն պլանավորելու:
«Sputnik Աբխազիա ծրագիրը նպատակամղված Է այն բանին, որ տեղեկատվական պորտալի լսարանին ծանոթացնի Աբխազիային եւ ցուցադրի նրա գեղեցկությունները»,- նշել Է Sputnik Աբխազիա մուլտիմեդիական հաբի ղեկավար Ինալ Լազբան, հաղորդել Է ՌԻԱ Նովոստին:

Абхазию показали в 3D
На информационном портале Sputnik Абхазия запущен проект "Виртуальная Абхазия", в котором представлены сферические панорамные фотографии знаковых туристических мест. Первые 3D панорамы позволяют "побывать" в Сухумском порту, "прогуляться" по набережной со знаменитой "Брехаловкой" и увидеть Абхазский драматический театр.
Сферические панорамы – это уникальная возможность побывать в Абхазии, не выходя из дома или спланировать путешествие, сообщает Арменпресс со ссылкой на РИА Новости.
"Проект Sputnik Абхазия направлен на то, чтобы познакомить аудиторию информационного портала с Абхазией и показать ее красоты", — отметил руководитель мультимедийного хаба Sputnik Абхазия Инал Лазба.