Ցեղասպանության տարելիցի միջոցառումների պատվիրակությունները ազատվեցին վիզայի վճարից
ԵՐԵՎԱՆ, 16 ԱՊՐԻԼԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: 2015 թվականի ապրիլի ընթացքում Հայոց ցեղասպանության 100-րդ տարելիցին նվիրված միջոցառումներին մասնակցելու նպատակով ՀՀ ժամանող պաշտոնական, այդ թվում` մշակութային, գիտական, կրոնական գործիչների պատվիրակությունների անդամ օտարերկրյա քաղաքացիները ՀՀ համապատասխան գործադիր մարմինների և կազմակերպությունների հայտերի հիման վրա կազատվեն մուտքի արտոնագրի տրամադրման համար նախատեսված պետական տուրքի վճարումից: «Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ՝ այդ մասին որոշման նախագիծը հաստատվեց ՀՀ կառավարության նիստում, որը ներկայացրեց ՀՀ արտաքին գործերի նախարար Էդվարդ Նալբանդյանը:
Ավելի ուշ ՀՀ կառավարություն կներկայացվեն ՀՀ ժամանած պատվիրակությունների կազմերը, որպեսզի գործադիրն Արտաքին գործերի նախարարությանը փոխհատուցի ՀՀ ժամանածների մուտքի արտոնագրի պետական տուրքի գումարը:

YEREVAN, 16 APRIL, ARMENPRESS: The foreign citizens, as well as official, cultural, scientific, religious figures, who will come to Armenia to participate in the events of the Centennial of the Armenian Genocide during April 2015, will be exempted from the state fee of the entry visa, on the basis of applications of the appropriate executive agencies and organizations of the Republic of Armenia. Armenpress reports that the draft decision was approved during the session of the Government of the Republic of Armenia, presented by the Minister of Foreign Affairs of the Republic of Armenia Edward Nalbandian.
Later, the members of the delegations, arrived in Armenia, will be presented to the Government of the Republic of Armenia, so that the Executive Body will compensate the Ministry of Foreign Affairs the entry visa fee of the arrivals in Armenia.