ՌԴ-ի եւ Բելառուսի միութենական պետությունը չի փոխարինում ԵՏՄ-ին. Պուտին
ԵՐԵՎԱՆ, 3 ՄԱՐՏԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Ռուսաստանի եւ Բելառուսի միութենական պետությունը չի փոխարինում Եվրասիական տնտեսական միությանը, սակայն ոչ պակաս կարեւոր խնդիրներ Է կատարում: Այդ մասին, ինչպես տեղեկացնում Է «Արմենպրես»-ը, հղում անելով ՌԻԱ Նովոստիին, հայտարարել Է ՌԴ-ի նախագահ Վլադիմիր Պուտինը Բելառուսի իր պաշտոնակից Ալեքսանդր Լուկաշենկոյի հետ մարտի 3-ին Մոսկվայում կայացած հանդիպմանը:
«Շատ բան Է արվել նախորդ տարիներին: Մեկը մյուսին չի փոխարինում, նկատի ունեմ Ղազախստանի հետ մեր ընդհանուր շուկայի ստեղծումը»,-ասել Է Պուտինը:
«Բայց միութենական պետությունն ունի իր հարցերը, իր խնդիրները, որոնք մենք լուծում ենք»,-հավելել Է նա: ՌԴ-ի նախագահի խոսքով՝ այդ միավորումը ինչ-որ բանով նույնիսկ ավելի առաջադիմական Է, հատկապես սոցիալական բնույթի հարցերում:

Путин: Союзное государство РФ и Белоруссии не подменяет собой ЕАЭС
Союзное государство России и Белоруссии не подменяет создание единого экономического пространства России, Белоруссии и Казахстана (ЕАЭС), однако выполняет не менее важные задачи, заявил президент РФ Владимир Путин на встрече с белорусским коллегой Александром Лукашенко, сообщает Арменпресс со ссылкой на РИА Новости.
"Многое очень сделано за предыдущие годы. Одно не подменяет другое, имею в виду создание нашего общего рынка с Казахстаном", — сказал Путин.
"Но в рамках Союзного государства есть свои вопросы, свои задачи, которые мы решаем", — добавил Путин. По его словам, это объединение является в чем-то даже более прогрессивным, особенно в вопросах социального характера.