Դոլարը թանկացել է 2.28 դրամով. միջին փոխարժեքը 461.58 դրամ է
ԵՐԵՎԱՆ, 26 ԴԵԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ։ ՀՀ  Կենտրոնական բանկի հրապարակած փոխարժեքների համաձայն` դեկտեմբերի 26-ին ԱՄՆ դոլարի փոխարժեքն աճել է 2.28 դրամով  և կազմել 461.58  դրամ: Եվրոյի փոխարժեքն աճել է 0.62 դրամով և կազմել 562.85 դրամ: Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ՀՀ Կենտրոնական բանկի մամուլի և հասարակայնության  հետ կապերի բաժնից, ՌԴ ռուբլու փոխարժեքը նվազել է 0.03 դրամով` կազմելով  8.78  դրամ։ Բրիտանական ֆունտի փոխարժեքը աճել է 3.91 դրամով և կազմել 718.03  դրամ:
Թանկարժեք մետաղների համար սահմանված գներով՝ ոսկու մեկ գրամի գինը դեկտեմբերի 26-ին կազմել է 17 հազար 448.29 դրամ, արծաթի գինը՝ 234.03  դրամ, պլատինի գինը՝ 17 հազար 555.89 դրամ։

Dollar rate rose by AMD 2.28, average exchange rate is AMD 461.58
YEREVAN, 26 DECEMBER, ARMENPRESS. According to the exchange rates released by the Central Bank of the Republic of Armenia, on 26 December, the USD rate rose by AMD 2.28 and made up AMD 461.58. The Euro rate rose by AMD 0.62 and made up AMD 562.85. As the Department of Press and Public Relations of the Central Ban of the Republic of Armenia reports to “ArmenPress”, the rate of the Russian ruble dropped by 0.03 drams, making up AMD 8.78, and the British Funt rate rose by AMD 3.91, making up AMD 718.03.
Based on the prices fixed for precious metals, the price of one gram of gold was AMD 17 thousand 448.29 on 26 December, the price of silver was AMD 234.03 and the price of platinum was AMD 17 thousand 555.89.