Հայաստանում կառավարման ճգնաժամ չկա. Հովիկ Աբրահամյան
ԵՐԵՎԱՆ, 22 ՀՈԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հայաստանի Հանրապետության վարչապետ Հովիկ Աբրահամյանը համաձայն չէ ընդդիմության պնդումների հետ, թե Հայաստանում կառավարման ճգնաժամ կա: Ազգային ժողովում լրագրողներից մեկի դիտարկմանը, թե ընդդիմությունը պնդում է, որ Հայաստանում կառավարման ճգնաժամ կա, նա նշեց, որ նման բան չկա: «Որտե՞ղ կա  կառավարման ճգնաժամ։ Դուք տեսնո՞ւմ եք որևէ  հարց, որը մենք չենք կարողանում կառավարել։ Մենք շատ լավ կառավարում ենք, դեռ նույնիսկ փորձում ենք մեր լիազորությունները, մեր պոտենցիալը 100%-ով օգտագործել։ Եվ մենք առաջիկայում ավելի արդյունավետ ենք կառավարելու»,- «Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ՝ շեշտեց Աբրահամյանը:
Նա ընդգծեց, որ կառավարությունն այսօր հակված է առկա խնդիրներին տալ լուծում, որովհետև կան բազմաթիվ, մասնավորապես, սոցիալական խնդիրները, որոնցից էլ ածանցվում է արտագաղթը, աղքատությունը։ «Մենք պետք է ձեռնամուխ լինենք աղքատության ու արտագաղթի նվազեցմանը»,- ասաց Աբրահամյանը։
Անդրադառնալով փոխվարչապետի թափուր պաշտոնի հարցին՝ Հովիկ Աբրահամյանն հայտնեց, որ այդ հարցը դեռևս որևէ մեկի հետ չի քննարկել:
Հարցին` ինքը ցանկանո՞ւմ է, որ Գագիկ Ծառուկյանը նախագահ դառնա, վարչապետը պատասխանեց, որ այս պահին կոռեկտ չէ այդ  մասին խոսել, քանի որ գործող նախագահը դեռ 4 տարի ունի աշխատելու:

В Армении нет кризиса управления: Премьер-министр
Премьер-министр Армении Овик Абрамян не согласен с утверждениями оппозиции о том, что в Армении кризис управления. Как сообщает Арменпресс, на наблюдение журналистов о том, что, по мнению оппозиции, в Армении кризис управления, премьер отметил, что ничего подобного нет.
«Где кризис управления? Вы видите какой-либо вопрос, который нам не удается управлять? Мы очень хорошо управляем, даже еще испытываем наши полномочия, наш потенциал использовать на все 100%. В предстоящем мы будем работать эффективнее», - подчеркнул Абрамян.
Он отметил, что правительство сегодня нацелено на решение наличествующих проблем, так как в стране есть множество, в частности, социальных проблем, из-за которых наличествует миграция и бедность. «Мы должны добиться уменьшения миграции и бедности», - сказал Абрамян.
Коснувшись вопроса о вакансии должности вице-премьера, Овик Абрамян сообщил, что еще ни с кем не обсуждал этот вопрос.
На вопрос, желает ли он видеть Гагика Царукяна на посту президента Армении, премьер ответил, что на данный момент некорректно говорить об этом, так как до окончания срока действующего президента еще есть 4 года.