Հայաստանում կառավարման ճգնաժամ չկա. Հովիկ Աբրահամյան
ԵՐԵՎԱՆ, 22 ՀՈԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հայաստանի Հանրապետության վարչապետ Հովիկ Աբրահամյանը համաձայն չէ ընդդիմության պնդումների հետ, թե Հայաստանում կառավարման ճգնաժամ կա: Ազգային ժողովում լրագրողներից մեկի դիտարկմանը, թե ընդդիմությունը պնդում է, որ Հայաստանում կառավարման ճգնաժամ կա, նա նշեց, որ նման բան չկա: «Որտե՞ղ կա  կառավարման ճգնաժամ։ Դուք տեսնո՞ւմ եք որևէ  հարց, որը մենք չենք կարողանում կառավարել։ Մենք շատ լավ կառավարում ենք, դեռ նույնիսկ փորձում ենք մեր լիազորությունները, մեր պոտենցիալը 100%-ով օգտագործել։ Եվ մենք առաջիկայում ավելի արդյունավետ ենք կառավարելու»,- «Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ՝ շեշտեց Աբրահամյանը:
Նա ընդգծեց, որ կառավարությունն այսօր հակված է առկա խնդիրներին տալ լուծում, որովհետև կան բազմաթիվ, մասնավորապես, սոցիալական խնդիրները, որոնցից էլ ածանցվում է արտագաղթը, աղքատությունը։ «Մենք պետք է ձեռնամուխ լինենք աղքատության ու արտագաղթի նվազեցմանը»,- ասաց Աբրահամյանը։
Անդրադառնալով փոխվարչապետի թափուր պաշտոնի հարցին՝ Հովիկ Աբրահամյանն հայտնեց, որ այդ հարցը դեռևս որևէ մեկի հետ չի քննարկել:
Հարցին` ինքը ցանկանո՞ւմ է, որ Գագիկ Ծառուկյանը նախագահ դառնա, վարչապետը պատասխանեց, որ այս պահին կոռեկտ չէ այդ  մասին խոսել, քանի որ գործող նախագահը դեռ 4 տարի ունի աշխատելու:

YEREVAN, OCTOBER 22, ARMENPRESS: The Prime Minister of the Republic of Armenia Hovik Abrahamyan does not agree with the statements by the opposition that there is management crisis in Armenia. In response to the remarks of one of the journalists that the opposition insists that there is management crisis in Armenia, he stated at the National Assembly that no such thing exists. “Where is the management crisis? Do you see a problem, which we cannot manage? We manage very efficiently and even try to use our authorities and potential for 100%. And we will work even more efficiently in the future”, - said Hovik Abrahamyan, Armenpress reports.
The Armenian PM stated that today the Government tends to give a solution to the existing problems, because there are many, particularly on social issues, which are derived from migration and poverty. “We should take up poverty and migration reduction processes”, - emphasized Hovik Abrahamyan.