Միխայիլ Շվիդկոյը հայկական բանակի մարտունակությունը հայ-ռուսական ռազմական համագործակցության արդյունք է համարում
Միխայիլ Շվիդկոյը հայկական բանակի մարտունակությունը հայ-ռուսական
ռազմական համագործակցության արդյունք է համարում
ԵՐԵՎԱՆ, 22 ՍԵՊՏԵՄԲԵՐի, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հայաստանի և Ռուսաստանի միջև համագործակցությունը ռազմական ոլորտում գտնվում է բարձր և պատասխանատու մակարդակի վրա: Այս մասին Հայ-ռուսական բարեկամության խորհրդարանական ակումբի 7-րդ նիստի ժամանակ նշեց ՌԴ Նախագահի միջազգային մշակութային համագործակցության հարցերով հատուկ ներկայացուցիչ Միխայիլ Շվիդկոյն՝ անդրադառնալով Ռուսաստանի կողմից Ադրբեջանին զենք վաճառելու վերաբերյալ ԱԺ անկախ պատգամավոր Խաչատուր Քոքոբելյանի դիտարկմանը: «Համաձայն եմ, որ շատ է խոսվում Ռուսաստանի կողմից Ադրբեջանին զենք վաճառելու մասին, սակայն, ես կարծում եմ, որ Հայաստանի ռազավարական հետաքրքրությունների շրջանակներում հայ-ռուսական համագործակցությունը շատ բարձր և պատասխանատու մակարդակի վրա է գտնվում»,- «Արմենպրես»-ի հաղորդամբ՝ ընդգծեց նա:
Շվիդկոյի խոսքով` այսօր Հայաստանը մարտունակ և պատրաստված բանակ ունի: «Այսօր Հայաստանի բանակն իսկապես մարտունակ է, և ես կարծում եմ, որ հայկական բանակի մարտունակությունը ևս արդյունք է ռազմական ոլորտում հայ-ռուսական բարձր մակարդակի համագործակցության»,- շեշտեց նա:

YEREVAN, SEPTEMBER 22, ARMENPRESS: The military cooperation between Armenia and Russia is on a high and responsible level. The Russian Special Presidential Representative for International Cultural Cooperation Mikhail E. Shvydkoy stated about it at the 7th session of the Armenian-Russian Friendship Parliamentary club, touching upon the remark of the independent deputy of the National Assembly of Armenia Khachatur Kokobelyan concerning the sale of arms to Azerbaijan by Russia. “I agree that the fact of sale of armament by Russia to Azerbaijan is much spoken about but I think that the military cooperation between Armenia and Russia in the framework of the Armenia’s strategic interests is on a high and responsible level”, - stressed Mikhail E. Shvydkoy, Armenpress reports.
According to Shvydkoy, Armenia today has quite an efficient and prepared army. “At present the army of the Republic of Armenia is really efficient and prepared and I think that this efficiency is due to the high-level Armenian-Russian military cooperation”, - said the Russian Special Presidential Representative for International Cultural Cooperation.