Մարգվելաշվիլիից պահանջում են ազատել նախագահական պալատը
ԵՐԵՎԱՆ, 31 ՀՈՒԼԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Քաղաքացիական ներգրավվածության երիտասարդական կենտրոնի ներկայացուցիչները Թբիլիսիի Հավլաբարի շրջանի նախագահական պալատի մոտ ակցիա են անցկացրել այդ շենքում Գեորգի Մարգվելաշվիլիի ներկայության ժամկետի պարզաբանման պահանջով: Ակցիայի մասնակիցները՝ շուրջ 15 մարդ, նախագահական պալատի մոտ են տարել Գեորգի Մարգվելաշվիլիի պլաստիլինե կիսանդրին՝ վերջինիս վրա եւ տարածքի մուտքի միջանցիկ սենյակի ապակիներին ամրացնելով թռուցիկներ՝ «Խոսքի տերը չԷ՜» մակագրությամբ, տեղեկացնում Է «Արմենպրես»-ը՝ հղում անելով «Նովոստի Գրուզիա»-ին:
Ակցիայի մասնակիցները հիշեցրել են, որ Վրաստանի նոր իշխանությունները եւ Գեորգի Մարգվելաշվիլին ինքն ավելի վաղ հայտարարել են, որ իր ժամանակին Միխեիլ Սահակաշվիլիի որոշմամբ կառուցված նախագահական պալատը կհանձնեն վրաց-ամերիկյան համալսարանին, իսկ նախագահական նոր նստավայրը կտեղավորվի Թբիլիսիի կենտրոնի Ատոնելի փողոցի շենքերից մեկում, որտեղ 2013 թվականի հոկտեմբերին կայացած նախագահական ընտրություններից անմիջապես հետո սկսվել Է նորոգում: Սակայն, նրանց խոսքով, առայժմ չի երեւում, որ Մարգվելաշվիլին պատրաստվում Է կատարել խոստումը՝ ազատել նախագահական պալատը եւ տեղափոխվել այլ շենք:

От Маргвелашвили требуют освободить президентский дворец
Акцию с требованием разъяснить сроки присутствия Георгия Маргвелашвили в президентском дворце в Авлабарском районе Тбилиси, провели у этого здания представители молодежного Центра гражданской вовлеченности. Участники акции - около 15 человек, доставили к президентскому дворцу пластилиновый бюст Георгия Маргвелашвили, прикрепив к нему и стеклам проходной у входа на территорию листовки с надписью "Не сдержавший слово!!!",
сообщает Арменпресс со ссылкой на Новости-Грузия.
Участники акции напомнили, что новые власти Грузии и сам Георгий Маргвелашвили заявляли ранее, что передадут президентский дворец, построенный в свое время по решению Михаила Саакашвили, грузино-американскому университету, а новая президентская резиденция разместится в одном из зданий в центре Тбилиси на улице Атонели, где сразу после президентских выборов в октябре 2013 года начался ремонт. Однако по их словам, пока не видно, что Маргвелашвили собирается выполнить это обещание, освободить президентский дворец и переехать в другое здание.