ՄԱԿ-ի Անվտանգության խորհուրդն արտակարգ հանդիպում կանցկացնի Գազայի հատվածի հումանիտար իրադրության շուրջ
ՄԱԿ-ի Անվտանգության խորհուրդն արտակարգ հանդիպում կանցկացնի Գազայի
հատվածի հումանիտար իրադրության շուրջ
ԵՐԵՎԱՆ, 31 ՀՈՒԼԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ՄԱԿ-ի Անվտանգության խորհուրդն արտակարգ հանդիպում կանցկացնի Գազայի հատվածի հումանիտար իրադրության շուրջ: Այդ մասին, ինչպես տեղեկացնում է «Արմենպրես»-ը, լրագրողներին հայտնել է համաշխարհային կազմակերպությանն առընթեր Ռուանդայի մշտական ներկայացուցիչ Յուջին Ռիշար Գասանան, որը նախագահում է ԱԽ-ում:
«Ժամը 10:00-ին (Երեւանի ժամանակով՝ ժամը 18:00-ին) կկայանա բրիֆինգ, որից հետո տեղի կունենա խորհրդակցություն փակ ռեժիմով»,- ասել է նա:
Ինչպես հայտնի է դարձել ԻՏԱՌ-ՏԱՍՍ-ին, Գազայի հատվածի հումանիտար իրադրության վերաբերյալ հաշվետվությամբ տեսակապի օգնությամբ ԱԽ-ի անդամների առջեւ հանդես կգա ՄԱԿ-ի գլխավոր քարտուղարի՝ հումանիտար հարցերով տեղակալ Վալերի Ամոսը:

СБ ООН проведет экстренную встречу по гуманитарной ситуации в секторе Газа
Совет Безопасности ООН проведет  экстренную встречу по гуманитарной ситуации в секторе Газа. Об этом объявил журналистам председательствующий в СБ постоянный представитель Руанды при всемирной организации Юджин-Ришар Гасана.
"В 10:00 (18:00 мск) состоится брифинг, после которого пройдет совещание в закрытом режиме", - сказал он.
Как сообщает Арменпресс со ссылкой на Итар-Тасс, с отчетом о гуманитарной ситуации в Газе перед членами СБ по видеосвязи выступит заместитель генерального секретаря ООН по гуманитарным вопросам Валери Амос.