Հիլարի Քլինթոնի նոր գիրքը վերնագրվելու Է «Դժվարին որոշումներ»
ԵՐԵՎԱՆ, 18 ԱՊՐԻԼԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ԱՄՆ-ի նախկին պետքարտուղար Հիլարի Քլինթոնի նոր գրքին տրվելու Է «Դժվարին որոշումներ» անվանումը: Այդ մասին, ինչպես տեղեկացնում Է «Արմենպրես»-ը, ապրիլի 18-ին հաղորդել Է «Ասոշիեյթեդ Պրես» գործակալությունը՝ հղում անելով Քլինթոնի հրատարակչին:
Գրքում քաղաքական գործիչը պատմելու Է որպես պետքարտուղար ԱՄՆ-ի նախագահ Բարաք Օբամայի հետ իր աշխատանքի մասին:
Simon & Shuster հրատարակչության տվյալներով՝ ընթերցողը կկարողանա իմանալ «այն ճգնաժամի, որոշումների ու մարտահրավերների» մասին, որոնց բախվել Է Քլինթոնը, ինչպես նաեւ այն մասին, թե «ինչպես այդ փորձը ազդեց ապագայի նրա տեսլականի վրա»:
Ինչպես նշել Է գործակալությունը, «Դժվարին որոշումներ» անվանումը կարող Է կապված լինել նաեւ 2016 թվականի նախագահական ընտրություններին մասնակցելու կապակցությամբ Քլինթոնի որոշման հետ: Ըստ հարցման տվյալների, որն ապրիլի 13-15-ն անցկացրել Է ամերիկյան Fox News հեռուստաալիքը, ԱՄՆ-ի ընտրողների մեծամասնությունը (հարցվածների 69 տոկոսը) կնախընտրեր Հիլարի Քլինթոնին տեսնել Դեմոկրատական կուսակցությունից ԱՄՆ-ի նախագահի թեկնածուների ցուցակում:
66-ամյա Քլինթոնի գիրքը լույս կտեսնի հունիսի 10-ին: ԱՄՆ-ի նախկին առաջին տիկնոջ նախորդ գիրքը՝ «Կենդանի պատմությունը», որը հրատարակվել Է 2003 թվականին, բեսթսելլեր Է դարձել, հաղորդել Է  ՌԻԱ Նովոստին:

Новая книга Хиллари Клинтон будет называться "Сложные решения"
Новая книга бывшего госсекретаря США Хиллари Клинтон получит название "Сложные решения" (Hard Choices), передает в пятницу агентство Ассошиэйтед Пресс со ссылкой на издателя Клинтон.
В книге политик расскажет о своей работе с президентом США Бараком Обамой в качестве госсекретаря. По данным издательства Simon & Shuster, читатель сможет узнать о "кризисе, решениях и вызовах", с которыми столкнулась Клинтон, а также о том, "как этот опыт повлиял на ее видение будущего", сообщает Арменпресс.
Как отмечает агентство, выбор названия "Сложные решения" может быть также связан с решением Клинтон относительно участия в президентских выборах 2016 года. По данным опроса, который 13-15 апреля провел американский телеканал Fox News среди жителей США, большинство избирателей (69% опрошенных) предпочли бы видеть Хиллари Клинтон в списке кандидатов в президенты США от Демократической партии. Книга 66-летней Клинтон выйдет 10 июня. Предыдущая книга бывшей первой леди США "Живая история" (Living History), опубликованная в 2003 году, стала бестселлером.