ՕԵԿ-ը խնդրահարույց և ոչ նպատակահարմար է համարում կոալիցիայի մեջ մնալը
ԵՐԵՎԱՆ 16 ԱՊՐԻԼԻ ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: «Օրինաց երկիր» կուսակցությունը խնդրահարույց և ոչ նպատակահարմար է համարում Հայաստանի Հանրապետական կուսակցության հետ կոալիցիոն կառավարության մաս կազմելը: Կոալիցիոն կառավարության մաս կազմելու կամ չկազմելու հարցի առնչությամբ վերջնական գնահատականը ապրիլի 25-ին կտա ՕԵԿ նախագահ Արթուր Բաղդասարյանը: Այդ մասին ապրիլի 16-ին ՕԵԿ քաղխորհրդի նիստից հետո նշեց «Օրինաց երկիր» կուսակցության փոխնախագահ Մհեր Շահգելդյանը՝ ներկայացնելով քաղխորհրդի որոշումը:
««Օրինաց երկիր» կուսակցության քաղաքական խորհուրդը որոշում է՝ առաջին՝ «Օրինաց երկիր» կուսակցության՝ քաղաքական կոալիցիային հետագա անդամակցության հարցը համարել խնդրահարույց և ոչ նպատակահարմար: Երկրորդ՝ հաշվի առնելով, որ կոալիցիայում «Օրինաց երկիր կուսակցությունը գործունեության հետագա շարունակումը դիտարկում է խնդրահարույց և ոչ նպատակահարմար, ՕԵԿ քաղաքական խորհուրդը բավարարեց «Օրինաց երկիր» կուսակցության նախարարներ Արմեն Երիցյանի, Սերգո Կարապետյանի և Սամվել Թադևոսյանի դիմումները կուսակցությունից դուրս գալու մասին, հաջողություն մաղթեց նրանց իրենց հետագա գործունեության մեջ»,- նշեց Շահգելդյանը: Քաղխորհրդի որոշումն ընդունվել է միաձայն:
Ըստ նրա` կուսակցության մարզային և տարածքային կառույցների քաղխորհրդի որոշման քննարկումները ամփոփելով` Արթուր Բաղդասարյանը հանդես կգա մամուլի ասուլիսով և սպառիչ գնահատականներ կտա: Շահգելդյանի կարծիքով` սակայն, ՕԵԿ-ը ընդդիմություն կդառնա:

Партия «Страна законности» считает проблематичным и нецелесообразным формирование коалиционного правительства
Партия «Страна законности» считает проблематичным и нецелесообразным формирование
коалиционного правительства
Партия «Страна законности» (ПСЗ) считает проблематичным и нецелесообразным формирование коалиционного правительства вместе с Республиканской партией Армении. Окончательную оценку данному вопросу даст лидер ПСЗ Артур Багдасарян 25 апреля. Как сообщает Арменпресс, об этом 16 апреля после заседания политсовета ПСЗ сказал заместитель председателя партии Мгер Шахгельдян, представив решение политсовета.
«Политсовет партии «Страна законности» решает:
1. считать вопрос дальнейшего членства ПСЗ в политической коалиции проблематичным и нецелесообразным.
2. учитывая, что ПСЗ рассматривает вопрос дальнейшего членства в политической коалиции проблематичным и нецелесообразным, политсовет ПСЗ удовлетворил заявления министров-членов ПСЗ Армена Ерицяна, Серго Карапетяна и Самвела Тадевосяна о выходе из партии, пожелав им удачи в дальнейшей деятельности», - отметил Шахгельдян.
Решение политсовета было принято единогласно.
По словам Шахгельдяна, после подведения итогов решений политсоветов областных и региональных структур партии, Артур Багдасарян выступит с пресс-конференция и даст окончательные оценки.