ՕԵԿ-ը խնդրահարույց և ոչ նպատակահարմար է համարում կոալիցիայի մեջ մնալը
ԵՐԵՎԱՆ 16 ԱՊՐԻԼԻ ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: «Օրինաց երկիր» կուսակցությունը խնդրահարույց և ոչ նպատակահարմար է համարում Հայաստանի Հանրապետական կուսակցության հետ կոալիցիոն կառավարության մաս կազմելը: Կոալիցիոն կառավարության մաս կազմելու կամ չկազմելու հարցի առնչությամբ վերջնական գնահատականը ապրիլի 25-ին կտա ՕԵԿ նախագահ Արթուր Բաղդասարյանը: Այդ մասին ապրիլի 16-ին ՕԵԿ քաղխորհրդի նիստից հետո նշեց «Օրինաց երկիր» կուսակցության փոխնախագահ Մհեր Շահգելդյանը՝ ներկայացնելով քաղխորհրդի որոշումը:
««Օրինաց երկիր» կուսակցության քաղաքական խորհուրդը որոշում է՝ առաջին՝ «Օրինաց երկիր» կուսակցության՝ քաղաքական կոալիցիային հետագա անդամակցության հարցը համարել խնդրահարույց և ոչ նպատակահարմար: Երկրորդ՝ հաշվի առնելով, որ կոալիցիայում «Օրինաց երկիր կուսակցությունը գործունեության հետագա շարունակումը դիտարկում է խնդրահարույց և ոչ նպատակահարմար, ՕԵԿ քաղաքական խորհուրդը բավարարեց «Օրինաց երկիր» կուսակցության նախարարներ Արմեն Երիցյանի, Սերգո Կարապետյանի և Սամվել Թադևոսյանի դիմումները կուսակցությունից դուրս գալու մասին, հաջողություն մաղթեց նրանց իրենց հետագա գործունեության մեջ»,- նշեց Շահգելդյանը: Քաղխորհրդի որոշումն ընդունվել է միաձայն:
Ըստ նրա` կուսակցության մարզային և տարածքային կառույցների քաղխորհրդի որոշման քննարկումները ամփոփելով` Արթուր Բաղդասարյանը հանդես կգա մամուլի ասուլիսով և սպառիչ գնահատականներ կտա: Շահգելդյանի կարծիքով` սակայն, ՕԵԿ-ը ընդդիմություն կդառնա:

“Rule of Law” party regards staying in coalition as problematic and inconvenient
YEREVAN, APRIL 16, ARMENPRESS. The “Rule of Law” party regards it problematic and inconvenient to form part of coalition government with the Republican Party of Armenia. The Chairman of the “Rule of Law” party Artur Baghdasaryan on April 25 will give a final assessment around the issue of forming or not forming part of the coalition government. The Deputy Chairman of the “Rule of Law” party Mher Shahgeldyan stated this on April 16 after RLP political council session representing the decision of the political council.
The political council of the “Rule of Law” party resolves: first-to consider the issue of the further membership of the political coalition of the “Rule of Law” party problematic and inconvenient. Second- taking into consideration that the “Rule of Law” party considers the further continuation of the activity problematic and inappropriate, the political council of the “Rule of Law” party granted the applications of the Ministers of the “Rule of Law” party Artur Armen Yeritsyan, Sergo Karapetyan and Samvel Tadevosyan to leave the party, wished them success in their further activity,” Mher Shahgeldyan said. The resolution of the political council was adopted unanimously.