ՀՀ ՊՆ-ն զորակցություն է հայտնում մարտական առաջադրանքի ժամանակ զոհված Գառնիկ Թորոսյանի ընտանիքին
ԵՐԵՎԱՆ, 24 ՄԱՐՏԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ԼՂՀ պաշտպանության բանակից ստացված տեղեկության համաձայն` մարտի 24-ին, ժամը 09:50-ի սահմանում, ղարաբաղա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծի արևելյան ուղղությամբ տեղակայված զորամասերից մեկի պահպանության տեղամասի մարտական հենակետում մարտական առաջադրանք կատարելու ժամանակ մահացու հրազենային գնդակային վիրավորում է ստացել զինծառայող Գառնիկ Վահանի Թորոսյանը (ծնված 1992թ., Արթիկի զ/կ):
Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ՀՀ պաշտպանության նախարարության տեղեկատվության եւ հասարակայնության հետ կապերի վարչությունից, Հայաստանի Հանրապետության պաշտպանության նախարարությունը կիսում է ծանր կորստյան վիշտը և իր զորակցությունն է հայտնում Գառնիկ Թորոսյանի ընտանիքի անդամներին, հարազատներին և ծառայակիցներին:

Armenia's Difense Ministry expresses support to family of Garnik Torosyan
YEREVAN, MARCH 24, ARMENPRESS: According to the information delivered from the NKR Defense Army, on March 24 at about 09:50 serviceman Garnik Vahan Torosyan (born in 1992) received mortal bullet injury while carrying out a combat task in the military base of the defense area of one of the military units located in the eastern direction of the contact line of the Nagorno Karabakh and Azerbaijani Armed Forces.
The Department of Mass Media and Public Relations of the Ministry of Defense of the Republic of Armenia informed Armenpress that the Ministry of Defense of the Republic of Armenia shares the grief of the heavy loss and expresses its support to the family members , relatives and colleagues of Garnik Torosyan.