პრემიერ-მინისტრი ევროკავშირის სამოქალაქო მისიის ახლადდანიშნულ ხელმძღვანელს შეხვდა
პრემიერ-მინისტრმა ნიკოლ ფაშინიანმა სომხეთში ევროკავშირის სამოქალაქო მისიის ახლადდანიშნული ხელმძღვანელი, სატუ კოივუ მიიღო.
„არმენპრესის“ ცნობით, ამის შესახებ ინფორმაციას სომხეთის პრემიერ-მინისტრის აპარატის ინფორმაციისა და საზოგადოებასთან ურთიერთობის სამმართველო ავრცელებს.
პრემიერმა ქალბატონ კოივუს საპასუხისმგებლო თანამდებობის დაკავება მიულოცა და ჩვენს ქვეყანაში ევროკავშირის სამოქალაქო მისიის საქმიანობის მნიშვნელობას გაუსვა ხაზი. ნიკოლ ფაშინიანმა აღნიშნა, რომ სომხეთი-ევროკავშირის ურთიერთობებს განვითარების დინამიკური ხასიათი აქვს და ხაზი გაუსვა ევროკავშირის თანმიმდევრულ მხარდაჭერას დემოკრატიული ინსტიტუტების განვითარების საქმეში.
სატუ კოივუმ მადლობა გადაიხადა თბილი მიღებისთვის და ევროკავშირის სამოქალაქო მისიის საქმიანობაზე ისაუბრა. მან გამოთქვა რწმენა, რომ სომხეთის მთავრობის პარტნიორებთან მჭიდრო თანამშრომლობა და აქტიური დიალოგი გაგრძელდება.
შეხვედრისას მხარეებმა განიხილეს სომხეთსა და აზერბაიჯანს შორის მშვიდობის დამყარებასა და რეგიონში სტაბილურობის უზრუნველყოფასთან დაკავშირებული საკითხები.

Премьер-министр Армении принял нового руководителя гражданской миссии ЕС
Премьер-министр Никол Пашинян принял нового руководителя гражданской миссии Евросоюза в Армении Сату Койву.
Как передает “Арменпресс”, об этом сообщает Департамент информации и по связям с общественностью Аппарата премьер-министра Республики Армения
Премьер-министр поздравил г-жу Койву с вступлением в ответственную должность и рассказал о деятельности гражданской миссии ЕС в нашей стране. Никол Пашинян подчеркнул динамичный характер развития отношений между РА и ЕС и отметил последовательную поддержку ЕС в деле развития демократических институтов.
Сату Койву поблагодарила за теплый прием и затронула вопросы деятельности гражданской миссии ЕС. Она выразила уверенность в продолжении тесного сотрудничества и активного диалога с партнерами правительства РА.
В ходе встречи собеседники затронули вопросы установления мира между Арменией и Азербайджаном, а также обеспечения стабильности в регионе.