სომხეთის ელჩი კანადის წარმომადგენელთა პალატის ახალარჩეულ თავმჯდომარეს შეხვდა
კანადაში სომხეთის რესპუბლიკის ელჩი, ანაჰიტ ჰარუთიუნიანი, შეხვდა კანადის პარლამენტის წარმომადგენელთა პალატის ახლადარჩეულ სპიკერს, ფრენსის სკარპალეჯას.
„არმენპრესის“ ინფორმაციით, ამის შესახებ ნათქვამია სომხეთის ელჩობის მიერ კანადაში გავრცელებულ განცხადებაში.
შეხვედრისას მხარეებმა განიხილეს ორმხრივი პოლიტიკური დღის წესრიგი, საპარლამენტო დიპლომატია, ასევე რეგიონულ უსაფრთხოებასთან დაკავშირებული რამდენიმე საკითხი.
ელჩობის ინფორმაციით, მხარეებმა ხაზი გაუსვეს პარლამენტთაშორისი კავშირების განმტკიცების აუცილებლობას.
აღნიშნულია, რომ სომხეთის ელჩმა მადლობა გადაუხადა კანადის მხარეს სომხეთში მიმდინარე დემოკრატიული რეფორმების დღის წესრიგის მხარდაჭერისთვის.

Armenian Ambassador to Canada meets newly elected Speaker of the House of Commons
Ambassador of Armenia to Canada Anahit Harutyunyan met with Francis Scarpaleggia, the newly elected Speaker of the House of Commons of Canada.
During the meeting, the sides discussed a number of issues related to the bilateral political agenda, parliamentary diplomacy, and regional security, the embassy said in a press release.
The Ambassador and the Speaker emphasized the necessity of continuously strengthening inter-parliamentary ties.
Ambassador Harutyunyan expressed gratitude for the support provided by Canada toward the democratic reform agenda being implemented in Armenia.