ქიმ ქარდაშიანმა განაცხადა, რომ ტვინში ანევრიზმა აღმოაჩნდა
ჰოლივუდის ვარსკვლავმა ქიმ ქარდაშიანმა სატელევიზიო შოუს „კარდაშიანები“ მეშვიდე სეზონის პრემიერის დროს განაცხადა, რომ მას ტვინში ანევრიზმა (სისხლძარღვების ადგილობრივი გაფართოება) აქვს. „არმენპრესის“ ინფორმაციით, ამის შესახებ იუწყება სააგენტო Reuters-ი.
45 წლის ქარდაშიანი შოუს პირველ ეპიზოდში ტვინის გამოკვლევას გადის, რის შემდეგაც ამბობს, რომ მას „პატარა ანევრიზმა აღმოაჩნდა“.
პატარა ანევრიზმები, როგორც წესი, დაუყოვნებელ საფრთხეს არ წარმოადგენს, თუმცა მათი გაწყვეტის შემთხვევაში შესაძლებელია სისხლჩაქცევა მოხდეს.
„ეს კვირა ჩემი ცხოვრების ერთ-ერთი ყველაზე რთულია“, - აღნიშნა მოგვიანებით ქარდაშიანმა.
Reuters-მა კომენტარი სთხოვა ქიმ კარდაშიანის საზოგადოებრივ ურთიერთობათა მენეჯერს, თუმცა ამ დროისთვის პასუხი არ მიუღია.

Ким Кардашьян сообщила, что у нее аневризма мозга
Голливудская звезда армянского происхождения Ким Кардашьян заявила во время премьеры 7-го сезона телешоу «Семейство Кардашьян», что у неё аневризма головного мозга (локальное расширение кровеносного сосуда).
Как сообщает Арменпресс со ссылкой на Reuters, в первом выпуске шоу 45-летняя Кардашьян проходит обследование, после чего сообщает, что у неё «небольшая аневризма».
Небольшие аневризмы обычно не представляют непосредственной опасности, но при их разрыве может возникнуть кровотечение.
«Эта неделя была одной из самых тяжелых в моей жизни», — позже сказала Кардашьян.
Агентство Reuters обратилось к пресс-секретарю Ким Кардашьян за комментариями, но пока не получило ответа.
Новый сезон шоу «Семейство Кардашьян», который выходит на стриминговой платформе Hulu, принадлежащей Disney, продолжает рассказывать о личной и профессиональной жизни Крис Дженнер и ее дочерей Ким, Кортни, Хлои, Кендалл и Кайли.