სომხეთის რესპუბლიკის ეროვნული ასამბლეის თავმჯდომარემ აზერბაიჯანელ კოლეგასთან შეხვედრა გამართა
ჟენევაში გამართული საპარლამენტთაშორისო კავშირის 151-ე ასამბლეის ფარგლებში გაიმართა სომხეთის რესპუბლიკის ეროვნული ასამბლეის თავმჯდომარის ალენ სიმონიანისა და აზერბაიჯანის პარლამენტის თავმჯდომარის საჰიბა გაფაროვას შეხვედრა.
„არმენპრესის“ ცნობით, სომხეთის რესპუბლიკის ეროვნულ ასამბლეაში განაცხადეს, რომ შეხვედრის დროს მხარეებმა მიესალმეს ვაშინგტონში მიღწეულ შეთანხმებებს და ურთიერთობების ნორმალიზაციის მიმართულებით გადადგმულ ნაბიჯებს.
მოსაუბრემ ხაზგასმით აღნიშნა კონსტრუქციული დიალოგის გაგრძელების მნიშვნელობა და გამოთქვა მზადყოფნა, მხარი დაუჭიროს იმ ნაბიჯებს, რომლებიც მიზნად ისახავს ნდობის განმტკიცებას საპარლამენტო დონეზე.

Armenian and Azerbaijani Speakers of Parliament meet in Geneva
Speaker of Parliament of Armenia, Alen Simonyan, held a meeting with his Azerbaijani counterpart, Sahiba Gafarova, during the 151st Assembly of the Inter-Parliamentary Union (IPU) in Geneva.
Speakers Simonyan and Gafarova 'welcomed the agreements reached in Washington and the steps taken toward the normalization of relations,' the press service of the Armenian parliament said in a statement.
The Speakers emphasized the importance of continuing constructive dialogue and expressed their readiness to support the implementation of measures at the parliamentary level aimed at strengthening trust.