სომხეთის რესპუბლიკის ეროვნული ასამბლეის თავმჯდომარემ აზერბაიჯანელ კოლეგასთან შეხვედრა გამართა
ჟენევაში გამართული საპარლამენტთაშორისო კავშირის 151-ე ასამბლეის ფარგლებში გაიმართა სომხეთის რესპუბლიკის ეროვნული ასამბლეის თავმჯდომარის ალენ სიმონიანისა და აზერბაიჯანის პარლამენტის თავმჯდომარის საჰიბა გაფაროვას შეხვედრა.
„არმენპრესის“ ცნობით, სომხეთის რესპუბლიკის ეროვნულ ასამბლეაში განაცხადეს, რომ შეხვედრის დროს მხარეებმა მიესალმეს ვაშინგტონში მიღწეულ შეთანხმებებს და ურთიერთობების ნორმალიზაციის მიმართულებით გადადგმულ ნაბიჯებს.
მოსაუბრემ ხაზგასმით აღნიშნა კონსტრუქციული დიალოგის გაგრძელების მნიშვნელობა და გამოთქვა მზადყოფნა, მხარი დაუჭიროს იმ ნაბიჯებს, რომლებიც მიზნად ისახავს ნდობის განმტკიცებას საპარლამენტო დონეზე.

Председатель Национального Собрания Армении провел обсуждение с коллегой из Азербайджана
На полях 151-й Ассамблеи Межпарламентского союза, проходящей в Женеве, состоялась встреча председателя Национального Собрания Республики Армения Алена Симоняна и председателя меджлиса Азербайджана Сахибы Гафаровой.
Как передает “Арменпресс” спикеры приветствовали достигнутые в Вашингтоне соглашения и шаги по нормализации отношений.
Собеседники подчеркнули важность продолжения конструктивного диалога и выразили готовность содействовать реализации шагов, направленных на укрепление доверия на парламентском уровне.