ნიკოლ ფაშინიანმა მისალოცი მიმართვა გაუგზავნა უნგრეთის პრემიერ-მინისტრს
პრემიერ-მინისტრმა ნიკოლ ფაშინიანმა უნგრეთის პრემიერ-მინისტრ ვიქტორ ორბანს ეროვნული დღესასწაულის აღსანიშნავად მილოცვის წერილი გაუგზავნა.
„არმენპრესის“ ცნობით, ამის შესახებ ინფორმაციას სომხეთის რესპუბლიკის პრემიერ-მინისტრის აპარატის საზოგადოებასთან ურთიერთობის და ინფორმაციის დეპარტამენტი ავრცელებს.
წერილში ნათქვამია:
„სომხეთის რესპუბლიკის და პირადად ჩემი სახელით გულითადად გილოცავთ თქვენ და უნგრეთის ხალხს ეროვნული დღესასწაულის დაკავშირებით.
კმაყოფილებით უნდა აღვნიშნო, რომ ბოლო პერიოდში ჩვენს ქვეყნებს შორის ჩამოყალიბებულმა მეგობრულმა ურთიერთობებმა ახალი ხარისხი შეიძინა, რომლებიც დაფუძნებულია ურთიერთნდობასა და ისტორიულ მტკიცე კავშირებზე.
იმედი მაქვს, რომ ერთობლივი ძალისხმევით ორმხრივი ურთიერთობები გაგრძელდება განვითარებას და ხელს შეუწყობს სომხეთსა და უნგრეთს შორის თანამშრომლობის გაღრმავებას სხვადასხვა სფეროში, ჩვენი ხალხების მეგობრობის კეთილდღეობისთვის.
გისურვებთ თქვენ ჯანმრთელობასა და ნაყოფიერ საქმიანობას, ხოლო უნგრეთის მეგობარ ხალხს - ხანგრძლივ მშვიდობასა და კეთილდღეობას“.

Никол Пашинян направил поздравительное послание премьер-министру Венгрии
Премьер-министр Никол Пашинян направил поздравительное послание премьер-министру Венгрии Виктору Орбану по случаю Национального праздника.
Как сообщает «Арменпресс» со ссылкой на Управление информации и связей с общественностью аппарата премьер-министра Республики Армения, в послании говорится:
«От имени Республики Армения и от себя лично сердечно поздравляю Вас и народ Венгрии с Национальным праздником.
С удовлетворением должен отметить, что сложившиеся между нашими странами в последнее время дружественные отношения обретают новое качество, основанное на взаимном доверии и крепких исторических связях.
Выражаю надежду, что благодаря совместным усилиям двусторонние отношения будут и впредь развиваться и способствовать углублению сотрудничества между Арменией и Венгрией в различных областях на благо дружбы наших народов.
Желаю Вам крепкого здоровья и плодотворной деятельности, а дружественному народу Венгрии – прочного мира и процветания».