ნიკოლ ფაშინიანი ვაშინგტონში გამართავს სამმხრივ შეხვედრას დონალდ ტრამპთან და ილჰამ ალიევთან
სომხეთის რესპუბლიკის პრემიერ-მინისტრი ნიკოლ ფაშინიანი 7-8 აგვისტოს ამერიკის შეერთებულ შტატებს ეწვევა.
„არმენპრესის“ ცნობით, სომხეთის რესპუბლიკის პრემიერ-მინისტრის აპარატი იუწყება, რომ ვაშინგტონში პრემიერ-მინისტრი ფაშინიანი გამართავს ორმხრივ შეხვედრას ამერიკის შეერთებული შტატების პრეზიდენტ დონალდ ჯ. ტრამპთა, სომხეთსა და აშშ-ს შორის სტრატეგიული პარტნიორობის გაღრმავების მიზნით, ასევე დაგეგმილია სამმხრივი შეხვედრა აშშ-ის პრეზიდენტ დონალდ ტრამპთან და აზერბაიჯანის პრეზიდენტ ილჰამ ალიევთან, რომელიც მიმართულია რეგიონში მშვიდობის, კეთილდღეობისა და ეკონომიკური თანამშრომლობის ხელშეწყობისკენ.

PM Pashinyan to meet Trump and Azerbaijan’s Aliyev in Washington
On August 7-8, the Prime Minister of Armenia Nikol Pashinyan will pay a visit to the United States. In Washington, D.C., Prime Minister Pashinyan will have a bilateral meeting with the President of the United States, Donald Trump, on fostering Armenia-U.S. strategic partnership, the Prime Minister's Office has said.
A trilateral meeting between the Armenian PM, the US President and Azerbaijan’s President Ilham Aliyev will also take place aiming to advance peace, prosperity and economic cooperation in the region.