ჰოვჰანნისიანმა და პროვანდიემ განიხილეს სომხურ-ფრანგული მრავალმხრივი თანამშრომლობის საკითხთა ფართო სპექტრი
ერევანი, 2 ივლისი, არმენპრესი․ სომხეთის რესპუბლიკის საგარეო საქმეთა მინისტრის მოადგილემ პარუირ ჰოვჰანნისიანმა 2 ივლისს მიიღო საფრანგეთის ევროპისა და საგარეო საქმეთა სამინისტროს სომხურ-ფრანგული თანამშრომლობის კოორდინატორი ფლორანს პროვანდიე.
როგორც „არმენპრესს” აცნობეს სომხეთის რესპუბლიკის საგარეო საქმეთა სამინისტროდან, შეხვედრის დროს მხარეებმა განიხილეს ორ ქვეყანას შორის არსებული მრავალმხრივი თანამშრომლობის საკითხთა ფართო სპექტრი. მოლაპარაკების მონაწილეებმა ისაუბრეს „სომხურ-ფრანგული ეკონომიკური თანამშრომლობის 2021-2026 წლების გზის რუკის“ განხორციელებაზე მიმართული შემდგომი ნაბიჯების და დეცენტრალიზებული თანამშრომლობის პერსპექტივების შესახებ.
წყაროს თანახმად, თანამოსაუბრეებმა დაგეგმეს ორ ქვეყანას შორის თანამშრომლობის შემდგომი გაღრმავებისა და მიზნობრივი პროგრამების განხორციელების მიმართული ნაბიჯები.

YEREVAN, JULY 2, ARMENPRESS. Armenian Deputy Foreign Minister Paruyr Hovhannisyan on Tuesday received Florence Provendier, coordinator of the Armenian-French cooperation for the French Ministry for Europe and Foreign Affairs.
According to the Foreign Ministry of the Republic of Armenia, during the meeting, the parties discussed a wide range of issues related to the existing multi-sectoral cooperation between the two countries. They addressed the "Armenian-French Economic Cooperation 2021-2026" and discussed further steps toward implementing the roadmap and prospects for decentralized cooperation.
The interlocutors outlined steps for deepening cooperation between the two countries and implementing targeted programs.