ჰოვჰანნისიანმა და პროვანდიემ განიხილეს სომხურ-ფრანგული მრავალმხრივი თანამშრომლობის საკითხთა ფართო სპექტრი
ერევანი, 2 ივლისი, არმენპრესი․ სომხეთის რესპუბლიკის საგარეო საქმეთა მინისტრის მოადგილემ პარუირ ჰოვჰანნისიანმა 2 ივლისს მიიღო საფრანგეთის ევროპისა და საგარეო საქმეთა სამინისტროს სომხურ-ფრანგული თანამშრომლობის კოორდინატორი ფლორანს პროვანდიე.
როგორც „არმენპრესს” აცნობეს სომხეთის რესპუბლიკის საგარეო საქმეთა სამინისტროდან, შეხვედრის დროს მხარეებმა განიხილეს ორ ქვეყანას შორის არსებული მრავალმხრივი თანამშრომლობის საკითხთა ფართო სპექტრი. მოლაპარაკების მონაწილეებმა ისაუბრეს „სომხურ-ფრანგული ეკონომიკური თანამშრომლობის 2021-2026 წლების გზის რუკის“ განხორციელებაზე მიმართული შემდგომი ნაბიჯების და დეცენტრალიზებული თანამშრომლობის პერსპექტივების შესახებ.
წყაროს თანახმად, თანამოსაუბრეებმა დაგეგმეს ორ ქვეყანას შორის თანამშრომლობის შემდგომი გაღრმავებისა და მიზნობრივი პროგრამების განხორციელების მიმართული ნაბიჯები.

Замглавы МИД Армении принял координатора армяно-французского сотрудничества МИД Франции
Заместитель министра иностранных дел Армении Паруйр Ованнисян принял координатора армяно-французского сотрудничества МИД Франции Флоранс Провандье.
Как сообщили Арменпресс в Департаменте СМИ и общественной дипломатии МИД Армении, стороны обсудили широкий спектр вопросов, касающихся многосекторального сотрудничества между двумя странами. Собеседники обсудили дальнейшие шаги по реализации Дорожной карты армяно-французского экономического сотрудничества на 2021-2026 годы и перспективы децентрализованного сотрудничества.
Собеседники обозначили шаги, направленные на дальнейшее углубление сотрудничества между двумя странами и реализацию целевых программ.