სომხეთის წარმომადგენლობის ხელმძღვანელმა ევროკავშირში, პრემიერ-მინისტრ ფაშინიანის გზავნილი გადასცა ევროკომისიის პრეზიდენტ ფონ დერ ლაიენს
ერევანი, 21 ივნისი, არმენპრესი. სომხეთის რესპუბლიკის წარმომადგენლობის ხელმძღვანელმა ევროკავშირში, ელჩმა ტიგრან ბალაიანმა თავისი რწმუნებათა სიგელები გადასცა ევროკომისიის პრეზიდენტ ურსულა ფონ დერ ლაიენს.
„არმენპრესის“ ინფორმაციით, წარმომადგენლობის ფეისბუქ გვერდზე ნათქვამია, რომ ცერემონიის დროს ელჩმა ბალაიანმა მაღალი შეფასება მისცა ევროკავშირის როლს და მადლობა გადაუხადა ურსულა ფონ დერ ლაიენს სომხეთ-ევროკავშირის ურთიერთობების გაღრმავებისა და პარტნიორობის განვითარების, ასევე სომხეთის გამძლეობის გამყარების მიმართულებით მისი პირადი ძალისხმევისათვის.
აღნიშნულია, რომ ელჩმა ბალაიანმა ევროკომისიის პრეზიდენტს გადასცა სომხეთის პრემიერ-მინისტრის გზავნილი. თავის მხრივ, კომისიის პრეზიდენტმა ფონ დერ ლაიენმა მადლობა გადაუხადა თბილი სიტყვებისთვის და გადასცა მისალოცი სიტყვები სომხეთის პრემიერ-მინისტრ ნიკოლ ფაშინიანს, დაარწმუნა, რომ გააგრძელებს 5 აპრილს გამართულ სომხეთ-აშშ-ევროკავშირის სამმხრივი მაღალი დონის შეხვედრის შედეგად მიღწეული შეთანხმებების განხორციელებას.

Armenian Mission Head to EU conveys PM Pashinyan's message to European Commission President
YEREVAN, JUNE 21, ARMENPRESS. Ambassador Tigran Balayan, Head of the Mission of Armenia to the EU, presented his credentials to European Commission President Ursula von der Leyen. Ambassador Balayan highly appreciated the role of the European Union and thanked Ursula von der Leyen for her personal efforts to further deepen Armenia-EU relations, develop partnerships, and strengthen Armenia’s resilience, the Mission said on Facebook.
Ambassador Balayan conveyed a message from the Prime Minister of the Republic of Armenia to the President of the European Commission.
Ursula von der Leyen, in turn, thanked him for the kind words, conveyed her greetings to Prime Minister Nikol Pashinyan, and assured him that she would continue to work towards implementing the agreements reached as a result of the high-level Armenia-US-EU negotiations on April 5.