სომხეთის წარმომადგენლობის ხელმძღვანელმა ევროკავშირში, პრემიერ-მინისტრ ფაშინიანის გზავნილი გადასცა ევროკომისიის პრეზიდენტ ფონ დერ ლაიენს
ერევანი, 21 ივნისი, არმენპრესი. სომხეთის რესპუბლიკის წარმომადგენლობის ხელმძღვანელმა ევროკავშირში, ელჩმა ტიგრან ბალაიანმა თავისი რწმუნებათა სიგელები გადასცა ევროკომისიის პრეზიდენტ ურსულა ფონ დერ ლაიენს.
„არმენპრესის“ ინფორმაციით, წარმომადგენლობის ფეისბუქ გვერდზე ნათქვამია, რომ ცერემონიის დროს ელჩმა ბალაიანმა მაღალი შეფასება მისცა ევროკავშირის როლს და მადლობა გადაუხადა ურსულა ფონ დერ ლაიენს სომხეთ-ევროკავშირის ურთიერთობების გაღრმავებისა და პარტნიორობის განვითარების, ასევე სომხეთის გამძლეობის გამყარების მიმართულებით მისი პირადი ძალისხმევისათვის.
აღნიშნულია, რომ ელჩმა ბალაიანმა ევროკომისიის პრეზიდენტს გადასცა სომხეთის პრემიერ-მინისტრის გზავნილი. თავის მხრივ, კომისიის პრეზიდენტმა ფონ დერ ლაიენმა მადლობა გადაუხადა თბილი სიტყვებისთვის და გადასცა მისალოცი სიტყვები სომხეთის პრემიერ-მინისტრ ნიკოლ ფაშინიანს, დაარწმუნა, რომ გააგრძელებს 5 აპრილს გამართულ სომხეთ-აშშ-ევროკავშირის სამმხრივი მაღალი დონის შეხვედრის შედეგად მიღწეული შეთანხმებების განხორციელებას.

Глава представительства Армении в ЕС передал председателю Еврокомиссии послание премьер-министра Пашиняна
Глава представительства Республики Армения в Европейском союзе посол Тигран Балаян вручил верительные грамоты председателю Европейской комиссии Урсуле фон дер Ляйен.
Как сообщили Арменпресс в пресс-службе представительства Армении в ЕС, посол Балаян высоко оценил роль Европейского союза и поблагодарил Урсулу фон дер Ляйен за ее личные усилия по дальнейшему углублению отношений Армения-ЕС и развитию партнерства, а также укреплению устойчивости Армении.
Посол Балаян передал председателю Еврокомиссии послание премьер-министра Республики Армения. Председатель комиссии фон дер Ляйен, в свою очередь, поблагодарила за теплые слова, передала приветствия премьер-министру Армении Николу Пашиняну, заверив, что продолжит добиваться реализации договоренностей, достигнутых в результате переговоров Армения-США-ЕС на высоком уровне.