სომხეთის თავდაცვის მინისტრმა უსაფრთხოებისა და თავდაცვის სფეროში შუმანის ფორუმის გახსნის ცერემონიაში მიიღო მონაწილეობა
ერევანი, 29 მაისი, არმენპრესი. ბრიუსელში სამუშაო ვიზიტით მყოფმა სომხეთის რესპუბლიკის თავდაცვის მინისტრმა სურენ პაპიკიანმა 29 მაისს უსაფრთხოებისა და თავდაცვის სფეროში შუმანის ფორუმის გახსნის ცერემონიაში მიიღო მონაწილეობა.
როგორც „არმენპრესი“ იუწყება, სომხეთის თავდაცვის მინისტრის ფეისბუქზე გამოქვეყნებულ პოსტზე დაყრდნობით, ფორუმის ფარგლებში გაიმართა პანელური დისკუსია რეგიონალურ და საერთაშორისო უსაფრთხოების საკითხებზე.
28 მაისს სომხეთის რესპუბლიკის თავდაცვის მინისტრის სურენ პაპიკიანის ხელმძღვანელობით დელეგაცია სამუშაო ვიზიტით ბრიუსელში გაემგზავრა.

Minister of Defence of Armenia participated in the opening ceremony of the Schuman Security and Defence Forum
YEREVAN, MAY 29, ARMENPRESS. Suren Papikyan, Minister of Defence of the Republic of Armenia, participated in the opening ceremony of the Schuman Security and Defence Forum during his working visit to Brussels.
According to a post on Facebook, Papikyan said that during the forum he engaged in panel discussions on regional and international security issues.
The delegation led by the Minister of Defence Papikyan left for Brussels on a working visit on May 28.