ნიკოლ ფაშინიანს და ირაკლი ღარიბაშვილს პირისპირ საუბარი ჰქონდათ
ერევანი, 26 იანვარი, არმენპრესი. თბილისში სომხეთისა და საქართველოს პრემიერ-მინისტრების ნიკოლ ფაშინიანსა და ირაკლი ღარიბაშვილს შორის პირისპირ საუბარი შედგა.
„არმენპრესის“ ცნობით, ამის შესახებ ინფორმაციას სომხეთის რესპუბლიკის პრემიერ-მინისტრის აპარატი ავრცელებს. მხარეებმა განიხილეს სომხეთსა და საქართველოს შორის ეკონომიკური თანამშრომლობის მთავრობათაშორისი კომისიის 26 იანვარს გამართული სხდომის დღის წესრიგი და ორმხრივი პოლიტიკური და ეკონომიკური ურთიერთობებთან დაკავშირებულ საკითხები.
მხარეებმა ხაზი გაუსვეს სომხეთსა და საქართველოს შორის თანამშრომლობის სტრატეგიულ ხასიათს და გამოთქვეს რწმენა, რომ მთავრობათაშორისი კომისიის სხდომა, რომელიც დღეს გაიმართება, ახალ ბიძგს მისცემს ორმხრივ თანამშრომლობას ყველა სფეროში.
ამ კონტექსტში საუბარი შეეხო სავაჭრო-ეკონომიკური ურთიერთობების შემდგომ განვითარებას და სხვადასხვა მიმართულებით ერთობლივი პროექტების განხორციელებას.
აზრები გაცვალეს რეგიონში მიმდინარე პროცესებზე. თანამოსაუბრეებმა ხაზი გაუსვეს მშვიდობისა და სტაბილურობის მიმართულებით თანმიმდევრული ნაბიჯების გადადგმას.

Armenian Prime Minister meets with Georgian counterpart in Tbilisi
YEREVAN, JANUARY 26, ARMENPRESS. Armenian Prime Minister Nikol Pashinyan has met with his Georgian counterpart Irakli Garibashvili in Tbilisi.
In a readout, the Armenian Prime Minister’s Office said the two leaders discussed issues pertaining to the agenda of the January 26 session of the Armenia-Georgia Intergovernmental Commission for Economic Cooperation, as well as bilateral political and economic ties.
PM Pashinyan and PM Garibashvili “emphasized the strategic nature of cooperation between Armenia and Georgia and expressed confidence that the upcoming meeting of the intergovernmental commission will intensify bilateral partnership in all directions.”
The further development of trade-economic ties and issues concerning the implementation of joint projects in various directions were also discussed.
“Views were exchanged about ongoing processes in the region,” the PM’s office said, adding that the two leaders also highlighted the implementation of consistent steps in the direction of peace and stability.