სომხეთის რესპუბლიკის პარლამენტის თავმჯდომარემ ოფიციალური წერილით დაადასტურა, რომ კუხო-ს სხდომაში მონაწილეობას არ მიიღებ
ერევანი, 5 დეკემბერი, არმენპრესი. 5 დეკემბერს სომხეთის რესპუბლიკის პარლამენტის თავმჯდომარემ ალენ სიმონიანმა ოფიციალური წერილით დაადასტურა, რომ ის არ მიიღებს მონაწილეობას კუხო-ს სხდომაში. „არმენპრესის“ ცნობით, ამის შესახებ აღნიშნულია სომხეთის რესპუბლიკის პარლამენტის ოფიციალურ ინფორმაციაში.
„სომხეთის რესპუბლიკის პარლამენტის თავმჯდომარე ალენ სიმონიანი არ მიიღებს მონაწილეობას კუხო-ს საპარლამენტო ასამბლეის მოწვეულ სხდომაში და მე-16 პლენარულ სხდომაში, რომელიც გაიმართება მოსკოვში 2023 წლის 19 დეკემბერს. სომხეთის რესპუბლიკის პარლამენტის დელეგაცია სხდომებზე მონაწილეობას არ მიიღებს. დღეს ალენ სიმონიანმა მოსკოვში წასვლაზე უარი ოფიციალურ წერილში დაადასტურა რუსეთის ფედერაციის სახელმწიფო დუმის თავმჯდომარე ვიაჩესლავ ვოლოდინს.- ნათქვამია პარლამენტის მიერ გავრცელებულ ინფორმაციაში.
სომხეთის რესპუბლიკის პრემიერ-მინისტრი, საგარეო საქმეთა მინისტრი, თავდაცვის მინისტრი და უშიშროების საბჭოს მდივანი არ მონაწილეობდნენ კუხო-ს ფარგლებში ორგანიზებულ ღონისძიებებში.

Председатель Национального собрания Армении официальным письмом подтвердил свое неучастие в заседании ОДКБ
Председатель Национального собрания Республики Армения Ален Симонян 5 декабря в официальном письме подтвердил, что не будет участвовать в заседании ОДКБ. «Арменпресс» передает об этом, со ссылкой на сообщение НС.
«Спикер НС РА Ален Симонян не примет участия в выездном заседании Парламентской ассамблеи ОДКБ и 16-ом пленарном заседании, которые пройдут в Москве 19 декабря 2023 года. В заседаниях не примет участие и делегация НС РА. Отказ от поездки в Москву председатель НС РА Ален Симонян сегодня письменно подтвердил официальным письмом на имя председателя Государственной Думы Федерального Собрания РФ Вячеслава Володина», - говорится в сообщении НС.
Премьер-министр Армении, министр иностранных дел, министр обороны и секретарь Совета безопасности не участвовали в мероприятиях, организованных в рамках ОДКБ.