საქართველოს თავდაცვის მინისტრი აღფრთოვანებულია სომხეთის რესპუბლიკის თავდაცვის რეფორმებით
ერევანი, 17 ნოემბერი, არმენპრესი. სომხეთის რესპუბლიკის პრემიერ-მინისტრმა ნიკოლ ფაშინიანი საქართველოს თავდაცვის მინისტრს ჯუანშერ ბურჭულაძეს შეხვდა.
„არმენპრესის“ ცნობით, ამის შესახებ ინფორმაციას პრემიერ-მინისტრის აპარატი ავრცელებს.
პრემიერ-მინისტრმა აღნიშნა, რომ სომხეთსა და საქართველოს შორის ურთიერთობები დინამიურად ვითარდება და დასძინა, რომ თანამშრომლობა ფართოვდება სხვადასხვა სფეროში. მისი თქმით, ეს არის ძალიან მნიშვნელოვანი და პრიორიტეტული საკითხია სომხეთის რესპუბლიკის მთავრობისთვის.
ჯუანშერ ბურჭულაძემ მადლობა გადაუხადა თბილი მიღებისთვის და სომხეთის რესპუბლიკის თავდაცვის სამინისტროსთან ურთიერთობაზე ისაუბრა. საქართველოს თავდაცვის მინისტრმა დასძინა, რომ ის აღფრთოვანებულია სომხეთში თავდაცვის სფეროში განხორციელებული რეფორმებით.
შეხვედრაზე მხარეებმა უსაფრთხოებისა, რეგიონული მშვიდობისა და სტაბილურობის სფეროებში თანამშრომლობისა და გამოცდილების გაცვლის საკითხები განიხილეს.

Министр обороны Грузии впечатлен реформами в сфере обороны Армении
Премьер-министр Никол Пашинян принял делегацию, возглавляемую министром обороны Грузии Джуаншером Бурчуладзе.
«Арменпресс» передает об этом, со ссылкой на сообщение Аппарата премьер-министра РА.
Премьер-министр отметил, что отношения между Арменией и Грузией продолжают динамично развиваться, и добавил, что сотрудничество расширяется в различных сферах. Это имеет большое значение и является приоритетным вопросом для правительства РА.
Джуаншер Бурчуладзе поблагодарил за теплый прием и коснулся сотрудничества с Министерством обороны РА. Министр обороны Грузии добавил, что впечатлен реформами, реализуемыми в сфере обороны в Армении.
В ходе встречи были обсуждены вопросы сотрудничества и обмена опытом в сфере безопасности и обороны, а также регионального мира и стабильности.