საქართველოს თავდაცვის მინისტრი აღფრთოვანებულია სომხეთის რესპუბლიკის თავდაცვის რეფორმებით
ერევანი, 17 ნოემბერი, არმენპრესი. სომხეთის რესპუბლიკის პრემიერ-მინისტრმა ნიკოლ ფაშინიანი საქართველოს თავდაცვის მინისტრს ჯუანშერ ბურჭულაძეს შეხვდა.
„არმენპრესის“ ცნობით, ამის შესახებ ინფორმაციას პრემიერ-მინისტრის აპარატი ავრცელებს.
პრემიერ-მინისტრმა აღნიშნა, რომ სომხეთსა და საქართველოს შორის ურთიერთობები დინამიურად ვითარდება და დასძინა, რომ თანამშრომლობა ფართოვდება სხვადასხვა სფეროში. მისი თქმით, ეს არის ძალიან მნიშვნელოვანი და პრიორიტეტული საკითხია სომხეთის რესპუბლიკის მთავრობისთვის.
ჯუანშერ ბურჭულაძემ მადლობა გადაუხადა თბილი მიღებისთვის და სომხეთის რესპუბლიკის თავდაცვის სამინისტროსთან ურთიერთობაზე ისაუბრა. საქართველოს თავდაცვის მინისტრმა დასძინა, რომ ის აღფრთოვანებულია სომხეთში თავდაცვის სფეროში განხორციელებული რეფორმებით.
შეხვედრაზე მხარეებმა უსაფრთხოებისა, რეგიონული მშვიდობისა და სტაბილურობის სფეროებში თანამშრომლობისა და გამოცდილების გაცვლის საკითხები განიხილეს.

Georgia impressed by ongoing defense reforms in Armenia
YEREVAN, NOVEMBER 17, ARMENPRESS. Prime Minister Nikol Pashinyan has met with Minister of Defense of Georgia Juansher Burchuladze, who is on an official visit in Armenia.
The Armenian Prime Minister said that relations with Georgia continue to develop dynamically and that expansion of cooperation is taking place in various areas, which is of great importance and a priority for the Armenian government, the Prime Minister’s Office said in a readout.
Juansher Burchuladze thanked for the warm reception and spoke about partnership with the Armenian Ministry of Defense. The Georgian Defense Minister said he’s impressed by the ongoing reforms in the defense sector in Armenia.
Issues related to cooperation and exchange of experience in security and defense, as well as regional peace and stability were also discussed.