ՏՄՊՊՀ-ն հորդորում է տնտեսավարողներին նախատոնական շրջանում ձեռնպահ մնալ չհիմնավորված թանկացումներից
ԵՐԵՎԱՆ, 24 ԴԵԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ՀՀ տնտեսական մրցակցության պաշտպանության պետական հանձնաժողովը հորդորում է տնտեսավարող սուբյեկտներին հատկապես նախատոնական շրջանում ձեռնպահ մնալ հակամրցակցային համաձայնությունների կամ գերիշխող դիրքի չարաշահումների արդյունքում գների արհեստական բարձրացումներից և իջեցումներից, ինչպես նաև անբարեխիղճ մրցակցության գործողություններից:
«Հանձնաժողովը կխստացնի վերահսկողությունը և պարբերաբար դիտանցումներ կիրականացնի խոշոր առևտրային ցանցերում՝ հսկողության տակ պահելով սոցիալական նշանակություն ունեցող լայն սպառման ապրանքատեսակների շուկան: Միաժամանակ կոչ ենք անում սպառողներին օրենքի խախտումների, չարաշահումների վերաբերյալ տեղեկություններ ունենալու դեպքում դիմել հանձնաժողով՝ զանգահարելով թեժ գծի 010 541 900 (324) հեռախոսահամարով»,- «Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ՝ հայտնում են ՀՀ տնտեսական մրցակցության պաշտպանության պետական հանձնաժողովից:

ГКЗЭК призывает хозяйствующих субъектов в предпраздничный период воздержаться от  подорожаний
Государственная комиссия по защите экономической конкуренции Армении призывает хозяйствующие субъекты в предновогодний период воздержаться от искусственного повышения и понижения цен в результате антиконкурентных соглашений или злоупотреблений доминирующим положением, а также от действий недобросовестной конкуренции.
“Комиссия ужесточит контроль, и периодически будет осуществлять мониторинг в крупных торговых сетях, сохраняя под контролем рынок широкого потребления товаров социального значения. В то же время призываем потребителей при наличии сведений о нарушениях закона, злоупотреблениях, обратиться в комиссию по телефону горячей линии 010 541 900 (324)”, - как передает «Арменпресс», об этом объявила Государственная комиссия по защите экономической конкуренции Армении.