ԵՄ-ն աջակցում է ՀՀ դատական համակարգի բարեփոխումների իրականացմանը. դեսպան
ԳՅՈՒՄՐԻ, 4 ՆՈՅԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ԵՄ-ն ոչ միայն շահագրգռված էՀայաստանում դատական համակարգի բարեփոխումների իրականացմամբ, այլև աջակցում է դրանց։ Ինչպես հաղորդում է «Արմենպրես»-ը, այս մասին նոյեմբերի 4-ին Գյումրիում կայացած մամուլի ասուլիսում նշեց Հայաստանում ԵՄ դեսպան, պատվիրակության ղեկավար տիկին Անդրեա Վիկտորինը։
«Եվրոպական միությունը Հայաստանում շատ սերտ կոնտակտի մեջ է բոլոր շահագրգիռ կողմերի հետ ու շահագրգռված է աջակցելու ՀՀ կառավարությանը՝բարեփոխումների օրակարգի իրականացման գործում և կայուն ժողովրդավարական զարգացումներին։ Այդ իսկ պատճառով Եվրոպական Միությունը աջակցում է դատական համակարգի բարեփոխումների իրականացմանը, և Բրյուսելի գլխամասում մեր հաստատությունները շատ սերտ կապի մեջ են ՀՀ կառավարության հետ»,- նշեց Անդրեա Վիկտորինը։
ԵՄ դեսպանը նաև նշեց, որ Եվրոպական Միությունը շատ սերտորեն և ուշադրությամբ հետևում է դատական համակարգի ներքին բարեփոխումներին ուղղված զարգացումներին և դատական գործերի քննությանը, բայց չի տրամադրում մեկնաբանություն այդ գործերի վերաբերյալ։

EU supports Armenia in implementation of judicial reforms, says Ambassador
GYUMRI, NOVEMBER 4, ARMENPRESS. The European Union is not only interested in the ongoing judicial reforms in Armenia, but also supports them, Head of the EU Delegation to Armenia, Ambassador AndreaWiktorintold reporters today in Gyumri.
“The European Union in Armenia is in a very close contact with all concerned sides and is interested in supporting the Armenian government in the implementation of the reform agenda and sustainable democratic developments. Therefore, the EU supports the implementation of judicial reforms, and our agencies at the Brussels headquarters are in a very close contact with the Armenian government”, she said.
The Ambassador stated that the EU very closely and carefully follows the ongoing developments directed for internal reforms in the judiciary and the investigation of judicial cases, but doesn’t give any comment on these cases.