Երևանում տեղի է ունենալու Բարձրագույն Եվրասիական տնտեսական խորհրդի նիստը
ԵՐԵՎԱՆ, 27 ՍԵՊՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Երևանում հոկտեմբերի 1-ին տեղի է ունենալու Բարձրագույն Եվրասիական տնտեսական խորհրդի հերթական նիստը, որին մասնակցելու են ԵԱՏՄ անդամ երկրների ղեկավարները՝ Հայաստանի վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը, Ռուսաստանի Դաշնության նախագահ Վլադիմիր Պուտինը, Բելառուսի Հանրապետության նախագահ Ալեքսանդր Լուկաշենկոն, Ղազախստանի Հանրապետության նախագահ Կասիմ Ժոմարտ-Տոկաևը, Ղրղզստանի Հանրապետության նախագահ Սոորոնբայ Ժեենբեկովը և Եվրասիական տնտեսական հանձնաժողովի կոլեգիայի նախագահ Տիգրան Սարգսյանը:
Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ՀՀ վարչապետի աշխատակազմի տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի վարչությունից, Բարձրագույն Եվրասիական տնտեսական խորհրդի ընդլայնված կազմով նիստին մասնակցելու են նաև Մոլդովայի նախագահ Իգոր Դոդոնը՝ որպես դիտորդի կարգավիճակում գտնվող երկրի ղեկավար, Իրանի Իսլամական Հանրապետության նախագահ Հասան Ռոհանին ու Սինգապուրի Հանրապետության վարչապետ Լի Սյեն Լուն՝ հրավիրյալ երկրների ղեկավարների կարգավիճակով:

Supreme Eurasian Economic Council meeting to take place in Yerevan
YEREVAN, SEPTEMBER 27, ARMENPRESS. The regular Supreme Eurasian Economic Council meeting will take place in Yerevan on October 1. The Heads of State of the member states of the Eurasian Economic Union will participate in the meeting - Prime Minister of Armenia Nikol Pashinyan, Russian President Vladimir Putin, President of Belarus Alexander Lukashenko, President of Kazakhstan Kassym-Jomart Tokayev, President of Kyrgyzstan Sooronbay Jeenbekov and Board Chairman of the Eurasian Economic Commission Tigran Sargsyan.
As ARMENPRESS was informed from the Office of the Prime Minister of Armenia, President of Moldova Supreme Eurasian Economic Council meeting Igor Dodon will also participate in the expanded format meeting of the Supreme Eurasian Economic Council meeting as the Head of a State with an observer status. President of Iran Hassan Rouhani and Prime Minister of Singapore Lee Hsien Loong will also participate in the expanded format meeting of the Supreme Eurasian Economic Council meeting as Heads of State of invited countries.