ՊԲ զորամասերը շարունակում են կատարել ռազմավարական զորավարժության շրջանակներում նախանշված խնդիրները
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 25 ՍԵՊՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Արցախի Հանրապետության Պաշտպանության բանակի զորամասերը սեպտեմբերի 25-ի վաղ առավոտից շարունակում են կատարել ընթացող ռազմավարական զորավարժության շրջանակներում նախանշված խնդիրները: «Արմենպրես»-ին այս մասին հայտնեցին Արցախի Հանրապետության պաշտպանության նախարարության մամուլի ծառայությունից:
Սահմանված ժամկետներում համալրվելով զորահավաքային պաշարներով՝ բանակի զորամասերը, ըստ ներդաշնակման պլանի, իրականացնում են պարապմունքներ և կատարում ձևավորված իրադրությունից բխող նոր խնդիրներ:
Այդ նպատակով տեղի են ունենում ստորաբաժանումների և ռազմական տեխնիկայի պլանավորված տեղաշարժեր դեպի մարտական կիրառման նոր շրջաններ:

Воинские части Армии обороны продолжают выполнять задачи, намеченные в рамках стратегических учений
Воинские части Армии обороны Республики Арцах с раннего утра 25 сентября продолжают выполнять задачи, намеченные в рамках проходящих стратегических учений. Об этом Арменпресс сообщили в пресс-службе Министерства обороны Республики Арцах.
В установленные сроки, скомплектовав мобилизационные резервы, воинские части армии, согласно плану взаимодействия, осуществляют занятия и выполняют новые задачи, вытекающие из сложившейся ситуации.
С этой целью происходят запланированные перемещения подразделений и военной техники в новые районы боевого применения.