Արարատ Միրզոյանը շնորհավորել է ՀՀ Անկախության տոնի առթիվ
ԵՐԵՎԱՆ, 21 ՍԵՊՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հայաստանի Հանրապետության Ազգային ժողովի նախագահ Արարատ Միրզոյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել Հայաստանի Հանրապետության Անկախության տոնի կապակցությամբ: «Արմենպրես»-ը ներկայացնում է ՀՀ ԱԺ նախագահի ուղերձը.
«28 տարի առաջ այս օրը մենք ինքնե՛րս ենք որոշել ապրել անկախ Հայաստանի Հանրապետությունում։ Ինքնորոշում և ինքնիշխանություն։ Սրա՛նք են Անկախության տոնի, անկախության հանրաքվեի հերթական տարեդարձի ամենամեծ խորհուրդն ու նշանակությունը։ Սրա՛նք են այս տոնի հիմքում ընկած այն նվիրական գաղափարները, որոնց մենք պետք է անշեղորեն հետևենք և փոխանցենք սերունդներին։

Speaker of Parliament Ararat Mirzoyan offers congratulations on Independence Day
YEREVAN, SEPTEMBER 21, ARMENPRESS. Speaker of Parliament of Armenia Ararat Mirzoyan addressed congratulations on the country’s Independence Day.
“28 years ago this day we personally made a decision to live in the independent Republic of Armenia. Self-determination and sovereignty. These are the greatest meaning of the regular anniversary of the Independence day, the independence referendum. These two are the dedicated ideas this day is based on which we should steadily follow and transfer to the generations.