Համատեղ ջանքերով հարթում ենք 28 տարի առաջ ընտրած մեր ուղին. Բակո Սահակյանի ուղերձը
Արցախի Հանրապետության նախագահ Բակո Սահակյանը սեպտեմբերի 2-ին շնորհավորական ուղերձ է հղել Արցախի Հանրապետության օրվա առթիվ:
Ինչպես «Արմենպրես»-ին հայտնեցին Արցախի Հանրապետության նախագահի աշխատակազմի տեղեկատվության գլխավոր վարչությունից, ուղերձում ասված է.
«Սիրելի՛ հայրենակիցներ,Արցախի իշխանությունների եւ անձամբ իմ անունից ի սրտե շնորհավորում եմ ձեզ Արցախի Հանրապետության օրվա՝ մեր կարեւորագույն պետական տոնի առթիվ:
1991 թվականի սեպտեմբերի 2-ին մեր ժողովուրդն իրականություն դարձրեց իր բազմամյա նվիրական երազանքը՝ ինքնուրույն տնօրինել սեփական ճակատագիրը, ապրել ազատ ու անկախ հայրենիքում՝ պահելով ու փայփայելով ազգային արժեքներն ու ավանդույթները, հավատն ու լեզուն: Դա դժվարին, բայց եւ պատվաբեր ճանապարհ էր, որը մենք անցանք մայր Հայաստանի ու սփյուռքի մեր քույրերի ու եղբայրների հետ ձեռք ձեռքի՝ միասին հաղթահարելով բոլոր դժվարություններն ու փորձությունները, միասին կերտելով մեծ հաղթանակներ:
Եվ այսօր էլ մենք համատեղ ջանքերով հարթում ենք 28 տարի առաջ ընտրած մեր ուղին՝ պաշտպանելով ու զարգացնելով Արցախի Հանրապետությունը, հետեւողականորեն ու շարունակաբար ամրապնդելով մեր անկախ ու ժողովրդավարական պետությունը, ամուր հիմք դնելով սերունդների հուսալի ապագայի համար:
Մեկ անգամ եւս շնորհավորում եմ բոլորիս հիշարժան տոնի առթիվ եւ մաղթում խաղաղություն, քաջառողջություն ու մեծագույն հաջողություններ՝ ի փառս մեր հայրենիքի բարգավաճման ու ժողովրդի բարօրության»:

President Bako Sahakyan addresses congratulatory message on Day of Artsakh Republic
YEREVAN, SEPTEMBER 2, ARMENPRESS. President of Artsakh Bako Sahakyan on September 2 sent a congratulatory address in connection with the Day of the Artsakh Republic, the Presidential Office told Armenpress.
On behalf of the Artsakh people, authorities and myself personally I extend the most heartfelt congratulations on our all-important national holiday - the Day of the Artsakh Republic.
On 2 September 1991 our people translated into reality their long-cherished dream, that is, to determine their own future, live freely and independently in their homeland, preserve and nurture national values and traditions, retain their faith and language.
The path we walked hand in hand with our sisters and brothers from Mother Armenia and the Diaspora, triumphing over all the challenges and hardship, carving resounding victories, was indeed arduous, however, we were honored and privileged.
Today we eliminate all the impediments along the path we committed ourselves 28 years ago, defending and advancing the Republic of Artsakh, enhancing consistently our independent and democratic state, securing solid ground for the sustainable future of the generations to come.
I once again congratulate all of us on this memorable holiday and wish peace, good health and great success for the sake of prosperity of our Homeland and well-being of our people”.