Առաջ ենք շարժվում բավականին լավ տեմպով. Փաշինյանը տնտեսական ցուցանիշներ է ներկայացրել
ԵՐԵՎԱՆ, 29 ՕԳՈՍՏՈՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հայաստանի Հանրապետության վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը ներկայացրել է հուլիս ամսվա տնտեսական ցուցանիշները՝ ընդգծելով, որ կառավարությունն առաջ է շարժվում բավականին լավ տեմպով: Ինչպես հաղորդում է «Արմենպրես»-ը, ՀՀ վարչապետը գրառում է կատարել «Ֆեյսբուք»-ի իր էջում:
«Հուլիսի տնտեսական թվերը բավական տպավորիչ են ստացվել: Ունենք Տնտեսական ակտիվության ցուցանիշ՝ 8.1 տոկոս: Սա հրաշալի թիվ է:
Բացի դա՝
Արդյունաբերական արտադրանքի ծավալի աճ՝ 16.1 տոկոս,
Շինարարության աճ՝ 4.1 տոկոս,
Առեւտրի շրջանառության աճ՝ 9.1 տոկոս,
Ծառայությունների աճ՝ 14.9 տոկոս,
Միջին անվանական աշխատավարձի աճ՝ 8 տոկոս,
Արտահանման աճ՝ 19.5 տոկոս:
Սրանք իսկապես շատ լավ թվեր են: Հասկանալի է, որ սա չի նշանակում, թե մենք բոլոր հարցերը լուծել ենք: Սա նշանակում է, որ առաջ ենք շարժվում: Բավականին լավ տեմպով»,- գրել է վարչապետը:

Движемся вперед в довольно хорошем темпе: Пашинян представил экономические показатели
Премьер-министр Армении Никол Пашинян представил экономические показатели за июль, подчеркнув, что правительство движется вперед в довольно хорошем темпе. Как передает «Арменпресс», премьер-министр Армении сделал запись на своей странице в Facebook.
“Экономические цифры июля получились довольно впечатляющими. У нас есть показатель экономической активности - 8,1%, это замечательная цифра.
Кроме этого:
Рост объема промышленной продукции - 16,1%
Рост строительства - 4.1%
Рост торгового оборота - 9.1%
Рост услуг - 14,9%,
Рост средней номинальной зарплаты - 8%
Рост экспорта - 19,5%.
Это, действительно, очень хорошие цифры. Понятно, что это не означает, что мы решили все вопросы. Это означает, что мы движемся вперед. Довольно хороший темп”, - написал премьер-министр.